Facebook Google+ Twitter

Kalendarium "afery hazardowej". Chlebowski pogrążony?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-02 18:15

Zbigniew Chlebowski był jedną z osób, które w sposób szczególny interesowały się procesem legislacyjnym ustawy o grach losowych. Takie informacje zawiera upubliczniona notatka ze spotkania premiera z wiceministrem finansów Jackiem Kapicą.

 / Fot. Tomasz Gzell/PAPWynika z niej, że Chlebowski wskazywał też na korzyści państwa po usunięciu obowiązku dopłat od zysków z hazardu na cele sportowe. Do spotkania doszło 26 sierpnia. Premier chciał uzyskać informacje o przebiegu prac nad projektem nowelizacji ustawy o grach losowych. Jacek Kapica poinformował, że zainteresowanie projektem wykazywał Przewodniczący Komisji Finansów Publicznych Zbigniew Chlebowski oraz wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld.

Na wczorajszej konferencji prasowej Chlebowski zapewniał, że jedynie rozmawiał z biznesmenami z firm hazardowych, ale nie podejmował żadnych działań w ich sprawie. Inaczej sprawę przedstawił w dokumencie opublikowanym przez Kancelarię Premiera wiceminister finansów Jacek Kapica: "Przewodniczący Z. Chlebowski wskazywał na możliwość osiągnięcia dodatkowych dochodów do budżetu poprzez wzrost podatku od automatów o niskich wygranych zamiast wprowadzania dopłat." Kapica nie zgodził się z argumentami przedstawianymi przez Chlebowskiego. Chlebowski miał również twierdzić w kwietniu lub maju, że na takie zapisy zgadza się Ministerstwo Sportu.

Kapica poinformował też premiera, że wiele uwag do projektu wnosił wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld. - Zawsze wnosił o usunięcie z projektu nowych dopłat do gier - stwierdził Kapica. Ministerstwo Gospodarki wnosiło też, aby projekt poddać notyfikacji Komisji Europejskiej, co spowodowałoby odsunięcie wejścia przepisów w życie co najmniej o rok.

Kapica odniósł wrażenie, że proces legislacyjny był spowalniany. "Cały czas byliśmy zasypywani kolejnymi uwagami, które miały na celu zaangażowanie nas w niekończący się proces konsultacji, zniechęcić bądź odsunąć w czasie rozstrzygnięcia i wejście w życie zmiany do ustawy o grach" - napisał w dokumencie Jacek Kapica.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

No i kurczę coś na co czekałem od dłuższego czasu.
Ktoś wreszcie zajął się tym "bezbłędnym rządem", który zawsze wychodzi z opresji.
Kto oglądał dzisiaj konferencję z ministrem sportu, to zapewne dowiedział się kilka ciekawych informacji o rządzie PO.
Oj ten Tusk i jego ekipa...szkoda gadać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.10.2009 21:18

A kto jest dobry? Kto zły?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomku, czyli...jeśli ja Ci schlebiam, to znaczy, że Ty mi schlebiasz, najprościej to ujmując.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Dorota kraju w to nie mieszaj. To po prostu walka między dobrem a złem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paweł wrote: "Niestety, tak wygląda polityka od kuchni-"

Nie tak wygląda polityka od kuchni. Tak wygląda jej wypaczenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.10.2009 16:52

Wiem, że jestem tutejszym głosem rozsądku...poczekaj Łukaszu...wypowiem się mądrze, jak przyjdzie czas...
Dzięki, że tak czekasz na mój głos...schlebia mi to...;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak chętnie wypowiadający się na tematy polityczne T. nagle zamilkł... bo nie idzie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

dzień bez afery dniem straconym? jak nie kombinowanie wokół ustaw, to np. kupowanie licencji pilota. Co za kraj...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mamy kryzys gospodarczy a teraz wzbogaciliśmy się o kryzys polityczny. To skandaliczna sytuacja, ale można było się tego spodziewać. W Polsce( o czym wielokrotnie pisałam) nie ma klasy politycznej.Nasi politycy w znacznej mierze działają na zasadzie tymczasowości. Wykorzystują dla prywaty swoje pięć minut. O wielu politykach z PO już wcześniej mówiło się niezbyt pochlebnie, ale zawsze argumentowano, że to jest pisowski sposób walki z przeciwnikiem politycznym.Zresztą o naszych lokalnych politykach można wiele powiedzieć. PiS szukało afer i zbierało "haki", PO ma i afery i skandale. Idealnym choć tymczasowym rozwiązaniem byłoby zawieszenie tych panów , ale nie wierzę w taką odwagę Tuska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mnie to nie dziwi, wiadomo, że "biznesmeni", którzy wpłacają kasę na kampanie wyborcze, kiedyś taką "inwestycję" będą chcieli odzyskać. Niestety, tak wygląda polityka od kuchni- w dużej mierze kolesiostwo i załatwianie prywatnych interesów. Takie zjawiska zachodzą niestety w każdej partii... To praktycznie koniec kariery Chlebowskiego i Drzewieckiego, jeśli "Grzegorz" to Schetyna - a na to wygląda- to szef MSWiA też na fotel premiera (o którym marzył w schedzie po Tusku) nie ma co liczyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.