Facebook Google+ Twitter

Kalendarz dni wolnych od pracy w 2015. Jak najlepiej zaplanować urlop

W 2015 roku przysługiwać nam będzie 13 dni wolnych od pracy. Razem z sobotami i niedzielami w tym roku będzie ich 113. Poznaj kalendarz dni świątecznych w 2015 roku. Niestety wiele świąt wypadnie w sobotę i niedzielę, co wpłynie na planowanie urlopu.

https://flic.kr/p/9bUbH3 / Fot. Dafne Cholet/CC BY 2.0Pierwszym dniem wolnym jest oczywiście Nowy Rok. 1 stycznia. Zapobiegliwi pracownicy wzięli urlop w piątek, 2 grudnia i poniedziałek, 5 grudnia, by móc odpoczywać do 6 grudnia (Trzech Króli), czyli kolejnego dnia ustawowo wolnego.

Wielkanoc w 2015 r. wypada 5 kwietnia. Wolny jest również 6 kwietnia (poniedziałek wielkanocny). Majowy długi weekend rozpocznie się w piątek, 1 maja. 3 maja wypada w niedzielę.

Niedziela, 24 maja to dzień Zesłania Ducha Świętego (popularnie nazywany Zielonymi Światkami). 4 czerwca wypada Boże Ciało. Jeżeli weźmiemy urlop 5 czerwca zyskamy 4 dni bez pracy.

15 sierpnia, czyli Święto Wojska Polskiego, a dla katolików uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny wypada w tym roku w sobotę. 1 listopada obchodzić będziemy w niedzielę. Z kolei Święto Niepodległości (11 listopada) w środę.

Wigilia w 2015 r. wypada w czwartek. Boże Narodzenie (25 grudnia) w piątek, drugi dzień świąt w sobotę (26 grudnia), a Sylwester (31 grudnia) w czwartek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

2015 jest ubogi w tzw. długie weekendy. A swoją drogą ciekawe, czy do pani Kluzik - Rostkowskiej dotarł już kalendarz, żeby nie miała takich problemów jak w grudniu 2014.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.