Facebook Google+ Twitter

Kalendarz na 2012 rok. Sprawdź dni wolne od pracy

Wiadomości24.pl wzięły pod lupę kalendarz na 2012 rok. Czeka nas sześć długich weekendów. Pracownicy, którzy w odpowiednim terminie skorzystają z urlopu wypoczynkowego, będą mogli się cieszyć wolnym nawet przez 11 dni z rzędu.

Pierwsza okazja do odpoczynku już w tym tygodniu. W piątek uroczystość Trzech Króli. / Fot. Wojciech Martyński Pierwsza okazja do odpoczynku już w tym tygodniu. W piątek uroczystość Trzech Króli.

Najdłużej w tym roku będziemy musieli poczekać na najdłuższy długi weekend. Wypadnie on na przełomie grudnia 2012 i stycznia 2013 roku. Boże Narodzenie przypada we wtorek i środę, a Nowy Rok 1 stycznia we wtorek. Ci, którzy 24., 27., 28., oraz w sylwestra wezmą wolne, będą mogli się cieszyć odpoczynkiem przez jedenaście dni z rzędu.

Dobrą okazją do wypoczynku będzie także początek maja. Święto Pracy przypada we wtorek, a 3 maja w czwartek. Jeśli pracodawca zgodzi się udzielić nam trzy dni urlopu - 30 kwietnia, oraz 2 i 4 maja, będziemy mogli odpoczywać przez 9 dni.

 / Fot. EPA/EVERETT KENNEDY BROWNOprócz tak długich przerw w pracy, będziemy mogli zyskać dwie krótsze, bo czterodniowe. Pierwszą okazją do tego będzie Boże Ciało, przypadające w czwartek. Również w czwartek będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. Wolny piątek zagwarantuje nam 4 dni laby.

"O terminie urlopu decyduje pracodawca, który bierze pod uwagę wnioski pracowników oraz konieczność zapewnienia normalnego toku pracy. To od niego będzie więc zależeć, czy podwładni skorzystają z długich weekendów – zaznacza dla Gazety Prawnej Małgorzata Lorenc z firmy Lorenc – Doradztwo Kadrowe.

Z wolnego natomiast nie skorzystaliśmy 1 stycznia i nie skorzystamy 11 listopada, ponieważ Święto Niepodległości podobnie jak Nowy Rok wypada w niedzielę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.