Facebook Google+ Twitter

Kalendarz Warszawskiego Nikifora na 2011 rok

Do pomocy w zorganizowaniu kalendarza artystycznego Warszawskiego Nikifora na 2011 rok zostali zaangażowani uczniowie ze PZSiPS z Legionowa oraz kolekcjonerzy obrazów Marka Kraussa.

obraz pt " kwiaty w wazonie " pomalowany przez Martę Chłopecką, uczennicę Warszawskiego Nikifora / Fot. Marek Krauss10 stycznia 2011 roku w nowoczesnym ratuszu w Legionowie rozpoczęła się wystawa pt. "Wystawa Warszawskiego Nikifora oraz jego uczniów", która cieszyła się wielkim zainteresowaniem uczniów i przedszkolaków. Poseł PO, obecny na wystawie, zaśpiewał piosenkę na podstawie wiersza Anny Czachorowskiej, i w ten sposób rozpoczął się kalendarz artystyczny warszawskiego Nikifora na 2011 rok.

Jestem nauczycielem sztuki ART-BRUT, więc do mojego programu artystycznego włączyłem uczniów z powiatowym PZSiPS z Legionowa.

Marzec 2011 - otwarcie stałej wystawy pt. "Warszawski Nikifor i jego uczniowie" na terenie kina "Kultura" w Wołominie. W okresie letnim zostanie zorganizowany plener na terenie kina

15 kwietnia 2011 - zaproszenie do regionalnego muzeum historycznego w Przasnyszu. Uczniowie będą malować krajobrazy, a obrazy zostaną włączone do międzynarodowego pleneru "Sienna Brama", który odbędzie się 15 lipca 2011 w Przasnyszu.

8 maja 2011 - zaproszenie, od dyrektora teatru Rampa w Warszawie, na plener malarski "Teodorówka", który odbędzie się w prywatnej posiadłości niedaleko Grójca.

25 maja 2011 - warszawski Nikifor organizatorem pleneru malarskiego pt "Nikiforia" w Aninie na terenie obiektu terapii zajęciowej fundacji "Chatka pomysłami".

1 czerwca 2011 - zaproszenie od dyrektora TPD "Helenów" na plener malarski oraz na imprezę z okazji dnia dziecka.

17 września 2011 o godz 18, w USC w legionowskim ratuszu, odbędzie się ślub Warszawskiego Nikifora i poetki "Don Kichotki".

29 października 2011 - otwarcie wystawy "Warszawskiego Nikifora oraz jego uczniów" w Zdrojowym Centrum Kultury "Młyn" w miejscowości Szczawno Zdrój. Wystawa będzie połączona z prelekcją na temat sztuki ART - BRUT oraz ze spotkaniem z młodzieżą niepełnosprawną. Można też będzie poznać wiersze poetki "Don Kichotki" .

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.