Facebook Google+ Twitter

Kalendarz wyścigów motocyklowych na sezon 2011

W połowie grudnia Polski Związek Motorowy opublikował kalendarz Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski na rok 2011. Tradycyjnie część rund będzie odbywała się na torach zagranicznych razem z pucharem Alpe Adria.

Wyścigi na torze Slovakiaring. Fot. Wojciech Grzesiak / Fot. Wojciech GrzesiakPolski Związek motorowy opublikował niedawno kalendarz Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski na sezon 2011. W przyszłym sezonie będzie kilka zmian w stosunku do lat ubiegłych.

Pierwszą z nich jest nowa klasa - 125 ccm, która ma zostać podzielona na motocykle dwusuwowe i czterosuwowe. Będzie to zamiennik dla Honda CBR 125 Cup, którego w przyszłym sezonie już nie będzie. Puchar CBR 125 był, obok klasy Pretendent, wstępem do Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Dzięki niemu w mocniejszych klasach zabłysnęli między innymi Jakub Sudoł czy Natalia Florek, która zakończyła rok 2010 na czwartym miejscu w klasie Rookie600.

Od 125tek zaczynała także Monika Jaworska, Mateusz Korobacz oraz obecny Mistrz Polski Superbike - Paweł Szkopek. Przedstawiciele środowiska polskich wyścigów motocyklowych lobbowali więc za tym, żeby w miejsce pucharu wprowadzić klasę 125ccm, która umożliwi młodym zawodnikom zapoznanie się z wyścigami motocyklowymi i doprowadzi do obniżenia średniej wieku ścigających się. Na razie jednak nie opracowano regulaminu dla tej klasy. W sezonie 2011 nie zobaczymy także pucharu Honda Hornet. Puchary BMW S1000RR oraz Suzuki GSX-R będą kontynuowane.

Warto również wspomnieć, że oprócz Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i pucharu Puchar BMW S1000RR. Fot. Wojciech Grzesiak / Fot. Wojciech GrzesiakAlpe Adria na torze w Poznaniu zagości także puchar Alpe Adria Endurance. Endurance, jak sama nazwa wskazuje, to wyścigi długodystansowe.

Niebezpieczny tor w Moście. Fot. Wojciech Grzesiak / Fot. Wojciech GrzesiakTory, na których zagoszczą nasi zawodnicy pozostają bez zmian. Przed spotkaniem z UEM powstał pomysł zorganizowania rundy na Węgrzech, na torze Pannonia Ring, ale ostatecznie działacze Europejskiej Unii Motocyklowej nie wyrazili zgody na taki zabieg. Sezon rozpocznie się rundą w Poznaniu w dniach 7 i 8 maja. Następnie 21 i 22 maja nasi zawodnicy wystartują na torze w czeskim Brnie. 4 czerwca odbędzie się osobna runda dla klasy 125ccm na torze w Poznaniu. 18 i 19 czerwca czekają nas zmagania na słowackim torze Slovakiaring, który nasi zawodnicy odwiedzili już w tym roku. Następnie 2 lipca klasa 125ccm będzie miała swoją rundę w Koszalinie, na torze kartingowym. 23 i 24 lipca Polacy znów wystartują w Czechach - tym razem na torze w Moście. Do Poznania powrócą na rundę, która odbędzie się 6 i 7 sierpnia, a sezon zakończą również w Poznaniu podczas zmagań 3 i 4 września.

Szersze informacje dotyczące kalendarza WMMP znajdziecie na stronach Polskiego Związku Motorowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.