Facebook Google+ Twitter

Kaliber 44 wyda w lutym nową płytę. To pierwszy krążek zespołu od blisko 16 lat

Legenda polskiej sceny hiphopowej, zespół Kaliber 44 powraca z nową płytą. 13 lutego pojawi się pierwszy od blisko 16 lat krążek grupy zatytułowany "4:44".

 / Fot. Szymon Starnawski (aip)Jeden z najważniejszych reprezentantów rodzimego hip-hopu, grupa, dzięki której o Katowicach zrobiło się bardzo głośno - Kaliber 44 powraca. Legendarna kapela dokładnie za miesiąc, 13 lutego, wyda swoją nową, długo oczekiwaną płytę. Pierwszą po 16 latach, wtedy bowiem premierę miał ich poprzedni krążek „3:44”. Przez lata fani żyli nadzieją, że Kaliber 44 wznowi karierę muzyczną. Ich marzenia spełniły się w 2013 roku. Pierwszy występ zespołu odbył się na gdyńskim Open’er Festival, gdzie zespół wystąpił z udziałem instrumentalistów.

Równolegle działalność wznowił koncertowy skład towarzyszący K44 - Baku Baku Skład. Gdyński występ okazał się ważnym wydarzeniem, pozytywnie komentowanym i dającym nadzieję na jeszcze więcej. Muzycy postanowili zabrać się do pracy nad nowym materiałem zespołu. Choć nie była ona prosta. - Praca nad tym albumem to był bardzo długi proces, obfitujący w różne sytuacje, różne momenty, także trudne emocjonalnie chwil. Nie odcinamy się od przeszłości. Wręcz przeciwnie. Zaczęliśmy w miejscu, gdzie skończyliśmy. Nawiązując do klimatu jaki wtedy towarzyszył - mówi Abradab, jeden z członków Kalibra 44. - To były dwa lata takiego konkretnego haratania. Przede wszystkim zbierania pomysłów, bitów, potem realizacji i nagrania całości. Bardzo emocjonalna praca. Ale jestem z tej płyty ekstremalnie zadowolony. Naprawdę! Wyszła bardzo dobrze - dodaje Abradab.

Wspólnie z Joką tłumaczą, że to będzie album dla wiernych fanów zespołu, zrobiony w taki sposób, w jaki muzycy czują i rozumieją hip-hop Data wydania najnowszego albumu zespołu Kaliber 44 jest nieprzypadkowa. To będzie 44 dzień roku. Na pomysł wpadł Abradab. - To prawda. Ale tak będzie fajnie. Zresztą już w ubiegłym roku chcieliśmy to wydać. Wtedy trzynastego wypadał w piątek - uśmiecha się muzyk. Czasu na wydanie nowego materiału artyści potrzebowali jednak nieco więcej i nowy album Kalibra 44 ukaże się 13 lutego 2016 roku. W sobotę. Abradab jednak podkreśla, że płyty będą już wtedy dostępne w sklepach.

Czwarty krążek katowickiej formacji zwiastuje utwór „Nieodwracalne zmiany”. Piosenka trafiła już do propozycji Listy Przebojów radiowej „Trójki” i można na nią głosować, by pomóc w dostaniu się na samo notowanie (lp3.polskieradio.pl/). Kaliber 44 szykuje się także do koncertowania. Pierwsze występy zaplanowane są w górskich miejscowościach. Na pierwszy ogień pójdzie Zakopane, gdzie zagrają 19 lutego. W ich terminarzu jest też już Krynica (20.02) oraz trzy zagraniczne występy: Londyn (26.02), Liverpool (27.02) i Edynburgh (28.02). W marcu pojawią się m.in. w Łodzi (4.03), zaś w kwietniu w Krakowie (7.04). Kaliber 44 planuje też koncert w Katowicach.

Ola Szatan (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.