Facebook Google+ Twitter

Kaliber 44 zagra w Łodzi

Jeden z najważniejszych składów w historii polskiego hip-hopu wraca na scenę i zagra w łódzkim Klubie Wytwórnia już w piątek 3 marca 2016r.

 / Fot. Centrala_Stanisław NolywajkaMimo że chwilę nas nie było, zaczynamy tam, gdzie skończyliśmy. To będzie album dla naszych wiernych fanów zrobiony w taki sposób, w jaki my czujemy i rozumiemy hip-hop - przekonują raperzy Michał "Joka" i Marcin "Abradab" Martenowie.

Oprócz nich w oryginalnym składzie zespołu był także Piotr "Magik" Łuszcz. Po wydaniu drugiego albumu Magik odszedł z Kalibra i współtworzył Paktofonikę, pod koniec roku 2000 popełnił samobójstwo.Kaliber 44 był wyjątkowy jak na owe czasy właśnie ze względu na tworzących go artystów:

Każdy z nich obdarzony był inną, ciekawą barwą głosu i miał charakterystyczny, właściwy tylko sobie flow, czyli sposób prowadzenia rapowej narracji. To w połączeniu z oryginalną w skali Polski muzyką (zwłaszcza w pierwszej fazie istnienia, gdy śląskie nastolatki uprawiały tzw. psychorap) i dobrymi tekstami zadecydowało o sukcesie zespołu. Kasety "Księga Tajemnicza. Prolog" (1996) i "W 63 minuty dookoła świata" (1998) kupowano i przegrywano w setkach tysięcy egzemplarzy, a takie utwory, jak: "Plus i minus", "Nasze mózgi wypełnione są marią", "Gruby czarny kot" czy "Film" weszły do klasyki rodzimego hip-hopu i polskiej muzyki lat 90. w ogóle.- pisał o zespole Jędrzej Słodkowski z "Gazety Wyborczej".


PIERWSZE 200 BILETÓW: 35 zł - ulgowe, 40 zł - normalne
Kolejne: 40 zł - ulgowe, 44 zł - normalne
do nabycia w Wytwórni
ul. Łąkowa 29

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.