Facebook Google+ Twitter

Kalifornia: lobbyści blokują legalizację marihuany

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-12 08:52

John Lovell jest lobbystą, który zarabia na tym, że Amerykanie nie mogą palić marihuany. To jego praca - czytamy na łamach amerykańskiego serwisu "Republic Report".

Kalifornia była pierwszym amerykańskim stanem, w którym dopuszczono spożywanie konopi indyjskich w celach leczniczych. Obecnie, coraz więcej Amerykanów, już nie tylko z zachodniego wybrzeża, skłania się ku legalizacji marihuany, a do zażywania niedozwolonych obecnie substancji przyznało się trzech ostatnich prezydentów państwa. Należy zadać sobie pytanie: czy w USA wciąż jest miejsce na wojnę z tym "narkotykiem"? Czy istnieje jakikolwiek racjonalny powód, aby setki tysięcy amatorów konopi indyjskich wsadzać za kratki bądź karać wysokimi grzywnami? Racjonalny chyba nie, ale tam, gdzie nakładają się interesy polityków i biznesmenów uczciwość i idealizm schodzą na dalszy plan. To właśnie ogromne pieniądze są powodem, dla których palenie jointów jest zakazane. Wszystko dlatego, że prohibicja zwyczajnie się opłaca.

Jak podnoszą dziennikarze "Republic Report", penalizacją zażywania marihuany jest zainteresowana sama policja. Dlaczego? Dzisiaj w USA jednym z głównych źródeł pieniędzy dla funkcjonujących jednostek policji są państwowe dotacje na walkę z narkotykami. To dzięki tym środkom możliwe jest tworzenie kolejnych etatów, wyposażenie policjantów i opłacanie nadgodzin. Tym właśnie zajmuje się John Lovell – pozyskuje federalne dotacje, a przy okazji zwalcza demokratyczne mechanizmy, które wyraźnie opowiadają się za transformacją obecnego systemu.

W listopadzie ubiegłego roku w Kalifornii odbyło się referendum w sprawie legalizacji marihuany (głosowano tzw. Proposition 19). Zwolennicy próbowali przekonać społeczeństwo, że na sprzedaży opodatkowanych używek zyskaliby wszyscy uczciwi obywatele. Wielkość rynku marihuany w Kalifornii szacuje się na ok. 14 mld dol. rocznie, co pozwoliłoby powiększyć wpływy do stanowego budżetu o kwotę rzędu 1,2-1,4 mld dol. Co więcej, dzięki utworzeniu plantacji konopi indyjskich w regionie powstałoby nawet 110 tys. nowych miejsc pracy. Ostatecznie większość społeczeństwa (53,5 proc.) opowiedziała się przeciw przyjęciu kontrowersyjnego zapisu. Po drugiej stronie barykady stał John Lovell, który był głównym motorem napędowym kampanii na rzecz utrzymania prohibicji. W wywiadzie dla magazynu "Time" powiedział, że nie poprze Proposition 19, ponieważ „ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujemy jest legalizacja kolejnej substancji odurzającej”.

Osobie Lovella i jego zaangażowaniu przyjrzał się serwis "Republic Report". Jak ustalili dziennikarze, firmy Lovella otrzymały od jednostek policji, a także organizacji zrzeszających oficerów policji, kwotę 386 350 dol. za głoszenie antykonopnych haseł. Trudno oprzeć się wrażeniu, że walka z legalizacją marihuany nie jest dla biznesmena szczytną ideą, ale próbą bronienia swoich interesów, które oparł na prohibicji popularnego weedu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

dość2
  • dość2
  • 18.03.2012 16:45

do "Gość" Wyzywasz innych od ćpunów a sam popijasz alkohol, który jest twardszym narkotykiem niż marihuana.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mikołajek
  • mikołajek
  • 18.03.2012 00:30

A może by tak zrobić narodową zrzutkę na bilety dla tych z tak zwanego "RUCH PALIKOT" ?.
Ci spośród tych , którzy trafem jakimś dostaną wizy polecą sobie do USA na pierwszą linię boju o wolny dostęp do dymku marihuany ?.
Farciarze za naszą kasę będą mieli okazję podszkolić się językowo ale w zamian uwolnią co niektórych od perwersyjnej pokusy oglądania ich wątpliwej jakości wystąpień.
Wyobraźmy sobie duchowego ojca tegoż ruchu pana Jerzego Urbana w roli aktywnego ideowo fightera. Takiego co aż mu dym maryhy będzie szedł z tych jego słynnych na całą Polskę a za moment , być może , i na cały cywilizowany oraz postępowy świat uszu. Same długofalowe korzyści a i ubaw dla ziomali i rodaków że nie wspomnę o dumie która wypełni zacną pierś pani Kazi Szcz. Ją te klimaty mogą kręcić.
Mk

Komentarz został ukrytyrozwiń
~Gość Gość
  • ~Gość Gość
  • 17.03.2012 12:01

No i bardzo dobrze żreć gruz ćpuny

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.