Facebook Google+ Twitter

Kalifornia: Rekord prędkości w samochodzie napędzanym parą wodną

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-19 16:45

Brytyjscy inżynierowie zamierzają ustanowić rekord prędkości samochodu napędzanego parą wodną. Od ponad stu lat nie udało się pobić takiego rekordu. Czterodniowe próby rozpoczynają się na pustyni Mojave w Kaliforni.

Rekord prędkości samochodu z silnikiem parowym ustanowił Amerykanin Fred Marriot w 1906 roku na Florydzie. Brytyjczycy zamierzają teraz osiągnąć prędkość 274 kilometrów na godzinę i odebrać mu tytuł rekordzisty.

Ważący trzy tony, ośmio-metrowy samochód o nazwie Inspiration będzie prowadził główny sponsor - Charels Burnett. Jeden z członków jego ekipy - Don Wales powiedział, że w przypadku awarii kierowca będzie narażony na spore niebezpieczeństwo. "Auto jest napędzane propanem, który spalając się podgrzewa wodę do 400 stopni. Para uderza w turbinę z szybkością dwa razy większą od prędkości dźwięku. To brzmi groźnie, ale właściwie kabina jest najbezpieczniejszym elementem samochodu".
Brytyjczycy przyznają, że mają problemy techniczne, ale próbne jazdy wykazały, że rekord prawdopodobnie uda się pobić.

Rekord prędkości samochodu z silnikiem parowym ustanowił Amerykanin Fred Marriot w 1906 roku na Florydzie. Brytyjczycy zamierzają teraz osiągnąć prędkość 274 kilometrów na godzinę i odebrać mu tytuł rekordzisty.

Ważący trzy tony, ośmiometrowy samochód o nazwie Inspiration będzie prowadził główny sponsor - Charels Burnett. Jeden z członków jego ekipy - Don Wales powiedział, że w przypadku awarii kierowca będzie narażony na spore niebezpieczeństwo. "Auto jest napędzane propanem, który spalając się podgrzewa wodę do 400 stopni. Para uderza w turbinę z szybkością dwa razy większą od prędkości dźwięku.

To brzmi groźnie, ale właściwie kabina jest najbezpieczniejszym elementem samochodu".
Brytyjczycy przyznają, że mają problemy techniczne, ale próbne jazdy wykazały, że rekord prawdopodobnie uda się pobić

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.