Facebook Google+ Twitter

Kalifornijczycy w natarciu: P.O.D w Polsce

Mają na koncie ponad 10 mln sprzedanych krążków i 7 albumów studyjnych, a swego czasu ich przebój "Alive" nucili wszyscy wielbiciele mocnych brzmień. Amerykańska formacja P.O.D wystąpi 25 maja w warszawskiej Proximie.

materiały promocyjne / Fot. materiały promocyjneNazywają się Payable On Death, czyli Płatne przy Śmierci. Powstali w 1992 r., w jednej z najniebezpieczniejszych kalifornijskich dzielnic, gdzie mafia i dilerzy narkotyków to codzienność. Ucieczką przed ciągłym zagrożeniem stała się muzyka. Pierwszy album zatytułowany "Snuff the Punk" ukazał się nakładem wytwórni Rescue w 1994 r. i był mocno zakorzeniony w elementach punkowych połączonych z hard corem, thrashem i nu metalem, z którym obecnie formacja jest kojarzona na całym świecie. Wokalista Sonny Sandoval, związany wcześniej z grupą hip-hopową, doskonale sprawdził się w nieco innym repertuarze. Drugi studyjny album, "Brown" nawiązywał stylistyką do debiutu, panowie nagrali go w 1996 r., w tym samym roku nakręcili także klip do utworu "Selah". Przełom w dość undergroundowej dotychczas karierze grupy nastąpił za sprawą kontraktu z Atlantic Records i popełnionym w ich barwach "The Fundamental Elements of Southtown", który wkrótce pokrył się Platyną. P.O.D porwali się wtedy min. na całkiem przyzwoicie wykonany cover U2 "Bullet The Blue Sky".

Prawdziwą kopalnią przebojów granych i rozpoznawanych na całym świecie stał się jednak dopiero wydany w 2001 r. album "Satellite", który otworzył przed P.O.D nowe możliwości. Singiel promujący płytę, "Alive", okazał się wielkim sukcesem, podobnie jak kolejne: "Youth Of The Nation", "Boom" i "Satellite". Jak to bywa w kapelach, zdarzają się przetasowania personalne i tak było też w przypadku P.O.D. Kolejne krążki: "Payable On Death" z wykorzystanym na ścieżce dźwiękowej filmu "Matrix" utworem "Sleeping awake" i wydany 3 lata później "Testify", grupa nagrała z nowym gitarzystą na pokładzie. Wkrótce jednak do składu powrócił Marcos Curiel, jeden z założycieli kapeli. Ostatni album, wydany pod skrzydłami INO/ Columbia Records, "When Angels & Serpents Dance" zaowocował współpracą z Marley Sisters, chórem Gospel, wokalistą Suicidal Tendencies oraz wokalistą i gitarzystą zespołu Helmet.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyPo raz pierwszy P.O.D pojawiło się u nas jako support Korna w katowickim Spodku w 2000 r., jednak fani nie mieli okazji usłyszenia i zobaczenia grupy w pełnym secie koncertowym. Obecnie zespół pracuje nad kolejnym albumem, który ma być powrotem do korzeni i ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku. Trasa koncertowa, podczas której panowie zawitają do Polski, będzie promować nowy materiał, jednak nie zabraknie też znanych hitów. Wystąpi także grupa The Slot. Koncert już 25 maja w warszawskiej Proximie, a bilety do nabycia na stronach: www.metalopolis.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.ticketonline.pl, www.ticketportal.pl, www.kupbilet.pl, www.eventim.pl .

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.