Facebook Google+ Twitter

Kalifornijski "Mojżesz" w Rzymie

Henri V de la Croix obiecał podzielić się sekretem. To dla niego wiele lat temu porzucił dom, rodzinę, narzeczoną. To ten sekret przywiódł la Croix do bram Watykanu. Chce podzielić się nim z kardynałami, nim będzie za późno.

 / Fot. Dawid SerafinWłaśnie trwa wojna - powiedział la Croix. To ten sekret, o którym chciałeś mi powiedzieć? Henri zżymał się, zasępił, po czym pokiwał głową z rezygnacją, że nic nie rozumiem. Pochwycił w rękę prawie dwumetrowy krzyż, który zawsze nosi przy sobie. Obrócił go, tak by przypominał miecz. W drugą dłoń ujął obraz z twarzą Jezusa, który miał symbolizować tarczę. - Trwa wojna dobra ze złem. Ton jego głosu nie pozwalał się sprzeciwić. W sprawach wiary la Croix mówił głosem przepełnionym emocjami. A im dłużej mówił tym barwa jego słów stawała się mocniejsza i pewniejsza. Twarz poważniała. A ekspresywność jego ciała wzmacniała znaczenie wypowiadanych słów.

La Croix - właściwie - Henri V de la Croix ma wszystkie znamiona tego by zostać uznanym za dziwaka. Ubiór, poglądy, styl życia. W swoim pustelniczym ubraniu, z krzyżem w dłoni i długa brodą przykuwa uwagę przechodniów. Przybył do Rzymu kilkanaście dni temu. Koniecznie musi spotkać się z kardynałem Bertone.

O czym chcesz z nim rozmawiać? - To tajemnica, mogę ją powiedzieć tylko jemu. Ale im dłużej rozmawiamy, tym Henri zaczyna mi przypominać błędnego rycerza. Nie ma konia, nie ma wiatraków, ale jest podobny alternatywny świat, w którym Henri widzi siebie jako zbawcę ludzi, "Nowego Mojżesza".  / Fot. Dawid Serafin

Ten błędny rycerz "Królestwa Niebieskiego" pochodzi z Kalifornii. To właśnie tam dostał kilkanaście lat temu olśnienia. Bóg go powołuje. Parę razy próbował zostać księdzem. Szybko rezygnował. Dlaczego? Odpowiada krótko: obłuda. Kiedy nie udało się zrealizować bożego powołania w zakonie Henri zrozumiał, że ten chce od niego czegoś więcej. Praktycznie z dnia na dzień zostawił rodzinę, dom, narzeczoną i wyruszył w drogę. Od kilkunastu lat podróżuje po bezdrożach Europy by nawracać ludzi w kierunku Boga.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.