Facebook Google+ Twitter

Kalinowski: Zmiany konstytucji to temat zastępczy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-13 13:04

Goście "Trójki" w większości krytycznie ocenili zgłoszoną przez PO propozycję zmian w konstytucji. Jarosław Kalinowski z PSL zarzucił premierowi, że dyktuje społeczeństwu tematy debaty publicznej. Polityk PSL uznał ogłoszenie przez premiera pomysłu zmiany konstytucji za taki właśnie temat zastępczy.

 / Fot. Paweł Kula /PAPWedług Kalinowskiego, proponowany pomysł ograniczenia liczby posłów do 300 nie ma nic wspólnego z polityką, lecz jest czystym populizmem.

Ryszard Kalisz z Klubu Lewicy zauważył, że reprezentatywność parlamentu wymaga większej liczby posłów niż proponowana przez PO liczba. Według Kalisza, posłów powinno być co najmniej 390, ponieważ z badań wynika, że jeden powinien przypadać na 100 tysięcy obywateli.

Władysław Stasiak z Kancelarii Prezydenta zauważył, że w ogóle nie odbyła się żadna debata publiczna na temat propozycji Platformy. Podkreślił przy tym, że pomysł ten nie ma żadnego uzasadnienia. Paweł Kowal z PiS uznał pomysł PO za dowód na kolejny atak Donalda Tuska na polski parlamentaryzm. Zauważył, że wszystkie ataki na Sejm wychodziły z Kancelarii Premiera.

Pomysłu zmian bronił tylko Jarosław Gowin z Platformy Obywatelskiej. Polityk powiedział, że według PO sytuacja dojrzała do wprowadzenia zmian.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Donald Tusk rzekomy demokrata jakby mógł to pozwolił by głosować tylko swoim kolesiom. To za jego cichym przyzwoleniem Palikot nieustannie poniża i szydzi z urzędu Prezydenta RP.
Argumentacja jaką użył kiedy ogłaszał rezygnację z kandydowania na Prezydenta pokazała ,że nie ma szacunku dla tego urzędu bo jeżeli ktoś kto wcześniej ubiegał się o tą funkcję a teraz twierdzi ,że to wasada, stanowisko bez znaczenia jest niczym innym jak przejawem hipokryzji.
Przyjęcie Traktatu Lizbońskiego znacznie ogranicza suwerenność Polski i tylko mocne ciała przedstawicielskie w postaci Sejmu i Senatu RP mogą rzetelnie stać na straży interesu , suwerenności i wolności naszego kraju.
Może lepiej już ogłosić się tylko prowincją w zarządzie Unii ale wtedy Tusk nie będzie żadnym
kanclerzem o czym tak marzy ale co najwyżej namiestnikiem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zostawcie konstytucję w spokoju.Ona dobrze działa .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.