Facebook Google+ Twitter

Kalisz: Będę kandydował na szefa SLD. Mam koncepcję lewicy

Ryszard Kalisz powiedział w TVN24, że wynik SLD w ostatnich wyborach to "dzwonek alarmowy". Jego zdaniem sojusz nie potrafił znaleźć klucza do współczesnych wyzwań Polski.

 / Fot. Polskapresse"Żeby SLD nie doznał katastrofy, sposób funkcjonowania tej partii musi się całkowicie zmienić" - mówił Kalisz w programie "Piaskiem po oczach". Dodał również, że wynik sojuszu to porażka.

Polityk wymienił błędy Napieralskiego w kampanii wyborczej. Według niego była prowadzona jak prezydencka. "Winą Napieralskiego i jego otoczenia jest to, że powtórzył kampanię z wyborów prezydenckich, kiedy był jeszcze nierozpoznawalny, był nowością. Jednak po dobrym wyniku prezydenckim, kiedy stał się rozpoznawalny nadszedł czas na kampanię merytoryczną. Tego zabrakło" - powiedział.

Kalisz stwierdził także, że wodzowski model partii jest niewłaściwy w przypadku ugrupowania lewicowego. Wokół SLD powinny się skupiać - zdaniem posła - ruchy społeczne i związki zawodowe - czytamy w TVN24.

W Info Dzienniku w TVP Info, Ryszard Kalisz zapowiedział z kolei, że ma koncepcję nowoczesnej lewicy, dlatego będzie kandydował na szefa SLD.
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

nn
 • nn
 • 17.10.2011 23:29

.
mówią i piszą : Panie Donku - to pan jest winien temu BAJZLOWI - bo już ROK temu trzeba było odwołać GRABARZA(nie tylko). Ten rok został ZMARNOWANY bo panował BAŁAGAN,NIERÓBSTWO,PRZEKRĘTY,KRADZIEŻE, MACHLOJKI,ROSŁA KORUPCJA, ... .Dość OBIJANIA i nieprzeprowadzania przez 4 lata REFORM potrzebnych w POLSCE,dość w tępie GEOMETRYCZNYM powiększania DŁUGU,a tym samym ZADŁUŻANIA POLAKÓW na przyszłe pokolenia!!! DO roboty !!! ZA co pobieracie tak wysokie pobory???WIĘKSZOŚC ministrów "NIEUDACZNIKÓW" do WYMIANY. plotkują studenci -ĆPA? -to DINOZAURY PRL-u:Kalisz,Miler,Krasoń, ... robili złą KAMPANIĘ SLD-powinni być ROZLICZENI ,a może WYRZUCENI z SLD.Robią oni więcej ZŁA niż POŻYTKU.A BŁAZEN KALOSZ CHE,aby go PROSIĆ o PRZYWÓDZTWO-CZY BŁAZENADA????-TO PEWNY GWÓŻDŻ do trumny SLD.Lepiej WYŚLIJCIE GO ZA GRANICĘ NA PARADY LIZBIJEK I PEDAŁÓW . TEN ZDRAJCA UKŁADAŁ SIĘ WCZEŚNIEJ z POligłupem.WYROLOWALI PIEKARSKĄ. PREGRALIŚCIE PAJACE bo zachciało wam się WŁADZY za wszelką CENĘ -nawet krytykując OPOZYCJĘ,a nie rząd. POMYLILIŚCIE GRZĘDY-FAŁSZYWE PRZYDUPASY mieliście bronić praw robotniczych,a wam się ZACHCIAŁO WALCZYĆ przeciwko ludziom podpisując potajemnie PAKT z BOGACZMI (przedsiębiorcami). Zapomnieliście o podstawowych HASŁACH LEWICY-zamiast być opozycją wobec rządu i BRONIĆ SŁABSZYCH ... , to tylko KRYTYKOWALIŚCIE OPOZYCJĘ ,zapomnieliście o podstawowych haśłach lewicowych,a myśleliście TYLKO jak się DORWAĆ DO KORYTA i STOŁKÓW!!!! SLD epoki Leszka Millera i Józefa Oleksego to była nic innego jak tylko zwykła banda łobuzów. Był to gang politycznych oportunistów, którym chodziło wyłącznie o władzę i pieniądze i którzy - w gruncie rzeczy - nie mieli żadnych poglądów - pisze Wielomski.(Rosati,...,Arłukowicz,...). Prof. Adam Wielomski w swoim wpisie nazywa Palikota "wcielonym Antychrystem" i wypowiada mu wojnę.i całej tej bandzie wyszłej z piekielnej czeluści. To już nie jest spór partyjny czy polityczny. To wojna o być lub nie być Katolicyzmu Rzymskiego...".CZY mają rację?-mówią i piszą : Nauczyciele głosowaliście na OBIECANKI Tuska to teraz nie DZIWCIE się,że zostaliście "WYROLOWANI" przez rząd i samorząd. Kiedy się OPAMIĘTACIE?, "Całkowicie się zgadzam i popieram wypowiedź prezesa ZNP Sławomira Broniarza, edukacja dzieci i młodzieży jest bodaj najważniejszym obowiązkiem państwa i nie nie wolno jej komercjalizować jak wywóz śmieci. Powtórzę nieudolnie słowa pewnego średniowiecznego twórcy - "taką będziemy mieć Polskę, jak młodzieży chowanie". Wzywam wspólobywateli do wyrażenia swojej opinii i czynnego protestu! ", "Tusk wszystko bedzie prywatyzował i niszczył taki dostał rozkaz z izraela.Ma dokonać nie tylko demontażu szkolnictwa ale również państwa Polskiego.Z Polski ma utworzyć drugi izrael."," Przemysł zniszczyli zabierają się do niszczenia szkół-protestuję."," Najlepiej sprywatyzować Tuska, rząd, Komorowskiego i wystawić na giełdę. "

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 16.10.2011 21:43

jakto "gdzie przebywal Kalisz w czasie kampanii wyborczej"?Promowal sie stawiajac Ziobre i Kaczynskiego przed TS.Ten karierowicz to typowy przyklad kawiorowego socjalisty.Bardzo bogaty ale paraduje na pochodzie Ruchu M15.Cynizm i bezczelnosc.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
 • gorol
 • 16.10.2011 20:08

gdzie przebywal kalisz w czasie kampanii wyborczej.po bitwie kazdy mianuje sie generalem

Komentarz został ukrytyrozwiń
śmiały
 • śmiały
 • 16.10.2011 18:07

p.Kalisz ok może pan zjednoczyc lewice jest lewicowych partyjek od huku ale nie z Palikotem ,zycze powodzenia w odbudowani lewicy

Komentarz został ukrytyrozwiń
prolet
 • prolet
 • 16.10.2011 18:04

do lazika ,widac to odrazu jestes spod krzyża z moherowych tacy jestescie nienawisc w was jest straszna poprostu czarna zaraza

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może Kalisz uratuję partię .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jarek łazik
 • Jarek łazik
 • 16.10.2011 10:28

Czerwony wieprz, czerwona zaraza....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ze związku Kalisza z Palikotem narodzi się nowa formacja "LIP" - Lewica i Palikot.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co ma SLD z koncepcją lewicy wspólnego? Przecież to jest organizacja, której celem jest zdobycie dóbr materialnych. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rudger
 • Rudger
 • 15.10.2011 11:56

Zawsze jak widzę Kalisza albo sld to mi się przypomina trafne podsumowanie Cejrowskiego:
http://www.youtube.com/watch?v=fibsuhtl4zc

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.