Facebook Google+ Twitter

Kalisz: Debiut nowej sali koncertowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-02 08:36

Pierwsze publicznie zagrane akordy zabrzmią dziś w nowowybudowanej sali koncertowej w Kaliszu. Na salę z prawdziwego zdarzenia miasto czekało wiele lat.

Inauguracja roku akademickiego na Wydziale Artystyczno-Pedagogicznym w Kaliszu, który jest integralną cześcią poznańskiego Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza, odbędzie się właśnie w nowym gmachu.

Bryła budynku nawiązuje kształtem do najnowszych trendów w światowej architekturze. Elewacja jest wykonana z blachy tytanowo-cynkowej. Sala została tak zaprojektowana, aby mogła pełnić kilka funkcji. Dzięki zmiennej akustyce, będzie ją można dostosowywać do koncertów symfonicznych i kameralnych, a także przedstawień i wykładów. Jej "sercem" mają być organy i markowy koncertowy fortepian.

Pierwszy etap rozbudowy kaliskiej filii Uniwersytetu kosztował 50 milionów złotych. W drugim etapie zostaną zbudowane pomieszczenia dydaktyczne, a w trzecim - hala sportowa i stadion.
Oprócz sali koncertowej powstała biblioteka naukowa, zaplecze naukowo- dydaktyczne oraz parking na ćwierć tysiąca samochodów.

Nowy obiekt zostanie otwarty dziś w samo południe. Po oficjalnej inauguracji roku akademickiego odbędzie się pierwszy w nowej sali koncert, w wykonaniu kaliskich filharmoników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.