Facebook Google+ Twitter

Kalisz do Tuska: prosze przeczytać raport z ekspertami, nie z PR-owcami

"Premier nie powinien tolerować państwa, które w przeszłości łamało prawa obywatelskie. Niech pan nie słucha PR-owców" - apelował dziś Ryszard Kalisz do Donalda Tuska. Była to jego reakcja na ostre słowa premiera, komentującego wniosek komisji badającej okoliczności śmierci Barbary Blidy.

 / Fot. PAP"Ryszard Kalisz zamienił się w krwawego jastrzębia. Coś za blisko jest wyborów, bym uznał ten pomysł za zupełnie wolny od tego kontekstu" - komentował wczoraj Donald Tusk wniosek komisji, której przewodniczy Ryszard Kalisz.

Dziś w radiu TOK FM
Kalisz odpowiada Tuskowi: "Niech pan nie słucha PR-owców. Niech pan w tej jednej chociaż sprawie poprosi specjalistów prawa karnego, żeby z panem przeczytali raport".

Wg Kalisza profesorowie Ćwiąkalski i Zoll, wybitni karniści zapobiegliby wygłaszaniu "nieprzemyślanych słów" przez premiera. A sprawa jest wg niego poważna, bo "nieprawidłowości w funkcjonowaniu państwa mogą się powtórzyć".

"Niech pan nie słucha PR-owców" mówił Kalisz, jednocześnie zwracając uwagę na dobra współpracę w komisji z posłami PO: Danutą Pietraszewską, Markiem Wójcikiem i Tomaszem Tomczykiewiczem.

Kwestią otwartą jest też dla przewodniczącego komisji pytanie, dlaczego pomiędzy Kaczyńskim a Ziobrą istnieje tak duża zależność i dlaczego były premier tak szedł na rękę Ziobrze. Dlaczego, jak mówił Kalisz, "Ziobro przekonał go [Kaczyńskiego], by ten dał mu kompetencje koordynowania "szukania układu".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Youth
  • Youth
  • 16.06.2011 15:00

No niestety w naszym kraju tak to już jest, że wszystko jest elementem kampanii wyborczej... Nawet czyjaś samobójcza śmierć:/ Smutne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wiciu
  • Wiciu
  • 16.06.2011 10:25

Słuchałem dziś rano "Kontrwywiadu" w RMF FM i gościem Piaseckiego był Jacek Blida, syn Barbary Blidy. Bardzo ciekawa rozmowa z osobą bezpośrednio zainteresowaną tą sprawą. Rozmowa tym ciekawsza, że mimo, iż chodzi przecież o jego matkę, to nie dało się w tym co mówił wychwycić jakiejś nienawiści, chęci zemsty, czy czegoś takiego. Przyznał nawet, że owszem, jest zadowolony z 3,5-letniej pracy komisji i jej wniosków, ale jednocześnie powiedział, że taki wydźwięk raportu i to, że tak jest o nim teraz głośno (akurat w okresie przedwyborczym), że jest to elementem prowadzenia permanentnej kampanii wyborczej w naszym kraju...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 15.06.2011 21:53

Trzy i pół roku warzyli cienką zupę i z Aurory wystrzelili ciężką d..........

Komentarz został ukrytyrozwiń
bombka dla PO
  • bombka dla PO
  • 15.06.2011 19:57

Uczony do Kalisza: proszę nauczyć się czytać!

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlińska
  • elaszychlińska
  • 15.06.2011 16:08

Premier odpowiadał dziennikarzowi na pytanie o raporcie tuż po jego publikacji w internecie , to co go uderzyło to trybunał stanu dla Kaczyńskiego Ziobry . Odpowiedział spontanicznie i to co myśli . Pan Kalisz nie ma się co obruszać. SLD pisze i co ? wszyscy w ciemno podpisywać ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.