Facebook Google+ Twitter

Kalisz i Miller walczą o stołek szefa SLD. Lewica rozpisze prawybory?

Kto zostanie nowym szefem Sojuszu Lewicy Demokratycznej? 19 października posłowie spotkają się po raz pierwszy, by wybrać lidera. O stanowisko walczą Ryszard Kalisz i Leszek Miller.

Sonda

Kto powinien zostać szefem lewicy?

 / Fot. Piotr VaGla WaglowskiW środę 19 października 27 nowych posłów Sojuszu Lewicy Demokratycznej spotka się po raz pierwszy, by wybrać lidera. Kandydatów jest dwóch: Ryszard Kalisz i Leszek Miller. Jak podaje Gazeta Wyborcza, 13 posłów popiera Kalisza[/a]. Tę kandydaturę akceptuje również były prezydent Aleksander Kwaśniewski oraz Wojciech Olejniczak.

Więcej emocji wzbudza kandydatura Leszka Millera - szefowie Zielonych 2004, SdPl i Partii Kobiet, małych partii, napisali list, w którym przestrzegają posłów przed podjęciem błędnej decyzji i wybraniem byłego premiera na szefa SLD.

Czytaj także: Kalisz: Mam koncepcję lewicy

Lewica zdaje sobie sprawę, że od tej decyzji wiele zależy, dlatego zastanawia się nad przeprowadzeniem prawyborów. Takie rozwiązanie zaproponował Włodzimierz Czarzasty, szef stowarzyszenia Ordynacka. Pomysł przypadł do gustu zarówno Ryszardowi Kaliszowi, jak i Leszkowi Millerowi. Jeśli zostanie zrealizowany, nowego lidera poznamy dopiero na początku 2012 roku.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 19.10.2011 18:09

miler to zdolny polityk może poprowadzić sld w góre bo wielu innych gada od rzeczy miler nie pasuje wielu bo sie go boją kto chce mieć trudnego i zręcznego pzreciwnika dlatego pisza ze taki owaki a czy z niego lewicowiec bardziej kapitalista

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tomasz Sójka
  • Tomasz Sójka
  • 19.10.2011 09:47

Jakim cudem Kalisz chce być szefem SLD skoro popierał Palikota? po co to robił? żeby teraz świrować uzdrowiciela lewicy....? żenada

Komentarz został ukrytyrozwiń
BOLEK
  • BOLEK
  • 18.10.2011 20:12

PZPR górą ,a może jaruzelski na pierwszego sekretarza

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 18.10.2011 19:06

@P.Marcin Kozera.Podzielam absolutnie Pana opinię. Również i to,że szefem SLD powinien być ktoś nowy a nie ci dwaj. Obaj nie mają ani charyzmy ani autorytetu ani tego ducha,który powinien charakteryzować każdą osobę o lewicowych przekonaniach. To będzie następna znowu pomyłka po Napieralskim.W ogóle to nie widzę wśród tych ludzi osób skromnych. Jedni są objedzeni i opici do granic możliwości a inni posiadają małżonki,które jedynie luksus,duże pieniądze i wygodne życie mają w głowie. Co to za lewica? Nie można na nich patrzeć a co dopiero wierzyć,że naprawdę dobro obywatela przedkładają ponad swoje luksusy. Naprawdę tak postępując nie są dla ludzi wiarygodni. A szkoda.

Komentarz został ukrytyrozwiń
XYL
  • XYL
  • 18.10.2011 18:16

Oni powinni zniknąc z tego świata - to delegatura Moskwy.Dobrze powiedział Cejrowski gdzie ich miejsce!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej Bogacz
  • Andrzej Bogacz
  • 18.10.2011 17:02

Mialem nadzieje, ze juz nigdy nie uslysze o towarzszu Millerze. Pomylilem sie. Mistrz Kwasniewski go namascil do kandydowania, aby do reszty pogrzebac SLD.
Tym lepiej dla Palikota i jego RPP - Rzeczpospolitej Prawdziwie Polskiej.
Bez swietopietrza, F16, Afganistanu i wojen z sasiadami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 18.10.2011 16:33

z tych dwojga lubie bardziej milera niż napuszonego kalisza a tej sprawy z piekarska mu nie zapomna tak nieładnie postąpić

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 18.10.2011 15:44

Idiotom, typu e ,er elaszychlinska, Levy, czasmi warto blokowa!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
szychlinska e
  • szychlinska e
  • 18.10.2011 14:18

mam pytanie ? czy godzi w demokracji blokować komputery ???

Komentarz został ukrytyrozwiń
gej palikot
  • gej palikot
  • 18.10.2011 13:46

nie jestem za sld moja partja to zawsze bedzie pis.jednak chce przypomnac czlonka sld ze rysia kalisz to gej cala soba wy czlonkowie sld wybierajcie milera.czy chcecie aby wasz wodz byl gejem to chanba duzo nie brakowalo przed wyborami jak by nie mial 1 bylby juz u palikota cwela.