Facebook Google+ Twitter

Kalisz i Wodzirej z przytupem

Czym jest to cudo które jeszcze nie powstało, a już tyle się o tym mówi? Wyjaśniał to w programie „Jeden na jeden" Ryszard Kalisz. Wiadomo, że każdy polityk potrafi odwrócić kota ogonem, lecz to co czyni Kalisz, to już majstersztyk kłamcy.

Ryszard Kalisz powiedział w tym programie, że "Aleksander Kwaśniewski intensywnie się włączy po wakacjach w działalność organizatorską wspólnej listy lewicowej", a później dodał, że jak Aleksander Kwaśniewski już rozpocznie to z przytupem. Z przytupem w rejonie Mazowsza tańczy się mazura, mężczyznę prowadzącego nazywa się wodzirejem i jest to wesoły, dynamiczny taniec tańczony na wielu szlacheckich dworach. Mazury komponował między innymi i Stanisław Moniuszko, a jednym z nich jest Mazur z opery Straszny Dwór. To właśnie Straszny Dwór tak bardzo przypomina mi inicjatywę zrodzoną z Ruchu Palikota, a obecnie zwaną Europa Plus. Obydwa te dzieła łączy silne zabarwienie patriotyczne i obydwa posiadają cechy nie tylko romantyczne, lecz i posiadają wiele cech komediowych. Czy Ruch Palikota, Ryszard Kalisz i Marek Siwiec to nie są postacie komiczne przedstawiające i usprawiedliwiające komiczne sytuacje i wady bohaterskiego Palikota? W ruchu Palikota mamy wszystko, co cechuje dobrą komedię, czyli pogodny nastrój, komizm głównego bohatera, bardzo żywą akcję oraz zawsze szczęśliwe dla głównego bohatera zakończenie.


Czy nie należy jak wiele innych zespołów ogłosić, że zespół tańca ludowego "Europa Plus" ogłasza powszechne nabory skierowane do ludzi aktywnych, chcących poznać podstawowe elementy polskiej kultury folklorystycznej i otwartych na nowe znajomości? Te nowe znajomości to; Aleksander Kwaśniewski - Wodzirej, Marek Siwiec - cymbały, Janusz Palikot - aranżacja wizualna, i właśnie Ryszard Kalisz - łącznik pomiędzy chórem kobiet a tymi trzema tenorami.


Ryszard Kalisz twierdzi, że Aleksander Kwaśniewski jak rozpocznie to z przytupem, a my wszyscy widzieliśmy jak na wspólnej konferencji prasowej po prawicy siedział Marek Siwiec, po lewicy Janusz Palikot i.... jakoś przytupu nie było. Może Kalisz po lewej stronie widział jakiegoś "przy..upa", lecz ja tam widziałem tylko Palikota.


Kalisz przedstawiający się zawsze jako doskonały prawnik, w czasie tego 11 minutowego programu wypowiada tyle głupstw, które w ustach każdego prawnika powinny tylko śmieszyć. Kalisz nie rozumie, dlaczego ciągle mu się mówi, że Palikot jest aktywnym kreatorem Europy Plus, która podobno jest inicjatywą obywatelską. Skoro inicjatywa obywatelska przedstawiana jest jako 3 osobowy zespół, a Palikot jest jednym z członków tego zespołu, to znaczy, że on jest aktywnym kreatorem tej inicjatywy.


Czy to nie dziwne, że już parę dni później, Palikot w tym samym programie, powiedział między innymi; "12 kwietnia odbędzie się spotkanie Aleksandra Kwaśniewskiego publiczne z konferencja prasową i 16 pełnomocnikami regionalnymi Europy Plus", oraz dodał "Jesteśmy inicjatorami tego projektu?". Kalisz dałby jednak wszystko, aby nie wiązać jego nazwiska z Ruchem Palikota i z tego widać, ze jakoś razem im nie jest po drodze. Lecz Palikot rozdaje już stanowiska i Kaliszowi radzi, aby sam odszedł z SLD i w zamian za to stworzył nowe koło Europy Plus.


Jak z tego wynika z Kaliszem Europa Plus będzie już miała jedno nowe koło, w wtenczas jak stwierdził Kalisz, można już ruszyć z przytupem? Jak Kalisz przy swojej tuszy to zrobi na tak niestabilnym monocyklu? A na czym pojadą pozostali członkowie tej Europy Plus?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.