Facebook Google+ Twitter

Kalisz: miasto i powiat sparaliżowane przez śnieg

Kalisz sparaliżowany. Najgorzej jest na ulicy Poznańskiej, Skarszewskiej, Sikorskiego, Łódzkiej, Wojska Polskiego - informuje dyżurny kaliskiej policji. Problemem jest zalegający śnieg, drogę blokują najczęściej samochody ciężarowe.

Około 10 tirów około godziny 12 zablokowało centrum Kościelnej Wsi czyli krajową "12". Samochody nie mogły ruszyć, ponieważ droga była zbyt śliska, utrudnienia są także spowodowane sporym spadkiem jezdni.

Andrzej Mądrzak, dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad w Pleszewie powiedział, że na krajowej 12 na odcinku od Kalisza do Pleszewa pracują pługi i solarki. Droga jest cały czas oczyszczana i posypywana. Problem stanowi sygnalizacja świetlna, na której samochody muszą się zatrzymać i górki, pod które ciężkim autom trudno jest podjechać - powiedział Mądrzak.

Zima zaatakowała: Lublin zasypany

Gigantyczne korki i trudny wyjazd - tak wygląda droga Godziesze-Brzeziny w powiecie kaliskim.
"Ludzie stoją w korkach, tiry nie mogą podjechać, kierowcy wysiadają, pomagają sobie, odkopują samochody" - mówią kierowcy

Jak poinformował Stanisław Jamnicki, koordynator akcji zima w powiecie kaliskim, sprzęt jest już na drogach i pracuje. "Kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość, nie jesteśmy w stanie być wszędzie jednocześnie. Droga Godziesze-Brzeziny w pierwszej kolejności będzie posypana" - zapewnił Jamnicki.

Ponad 20 kolizji w sam poniedziałek w Kaliszu, kolejne 16 w Ostrowie Wielkopolskim. To najkrótszy bilans pierwszego ataku zimy w regionie. Na ulicach tworzyły się korki, często przez samochody ciężarowe, które nie mogły podjechać pod wzniesienia. Nadal na wielu drogach, zwłaszcza osiedlowych problemem jest zalegający śnieg.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.