Facebook Google+ Twitter

Kalisz: msza żałobna za ofiary katostrofy

13 kwietnia w kaliskim ratuszu odbyło się uroczyste, choć bardzo smutne, posiedzenie rady miejskiej. Następnie uczestnicy posiedzenia udali się do bazyliki pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny, na uroczystą mszę żałobną za ofiary katastrofy.

Poczty sztandarowe na mszy żałobnej / Fot. fot. Jakub SeydakW czwartym dniu żałoby narodowej o godzinie 17.00, w kaliskim ratuszu rozpoczęło się uroczyste, choć bardzo smutne, posiedzenie rady miejskiej. Po zakończeniu posiedzenia radni miejscy i zebrani przedstawiciele rad osiedlowych przeszli do bazyliki pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny na mszę żałobną za ofiary wypadku w Smoleńsku.

Wróć do materiału: 10 kwietnia 2010 roku. Reakcje i relacje dziennikarzy obywatelskichO godzinie 17.45 korowód prowadzony przez poczty sztandarowe dotarł do placu przed bazyliką NMP, gdzie mnóstwo ludzi oczekiwało na rozpoczęcie mszy świętej.

Msza święta rozpoczęła się o godzinie 18.00. Przewodniczył jej biskup kaliski Stanisław Napierała. W trakcie mszy zmieniły się warunki pogodowe: zaczął padać deszcz, słychać było także odgłosy nadchodzącej burzy. Wśród zgromadzonych zaczęły padać słowa: "Słuchają nas tam na gorze". Na mszę do bazyliki przyszło bardzo dużo kaliszan. Mieszkańcy w ten sposób chcieli oddać hołd ofiarom katastrofy.

Biskup kaliski Stanisław Napierała / Fot. fot. Jakub SeydakKościół wypełniony po brzegi. / Fot. fot. Jakub Seydak Tłum oczekuje przed bazyliką NMP / Fot. fot. Paweł Krymarys

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.