Facebook Google+ Twitter

Kalisz: nadal wzrasta poziom wody w rzekach

O godzinie 6 rano poziom wody w głównej rzece Kalisza Prośnie, mierzony na wodowskazie w Piowonicach, wynosił 227 cm.Wszystkie tamy na miejskich kanałach są otwarte by ułatwić przepływ wezbranej wody. Wody podskórne powodują podtopienie piwnic najniżej położonych osiedli i w budynkach położonych najbliżej rzeki.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: woda Kalisz rzeki


Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dzięki! Będę czekał. A ten Prądzyński Aniu to co dobrego zrobił? Wskaż link, chociaż.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeuszu ja znam ten temat i niedługo go opisze ale do tego muszę uzbierać materiały

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tadeuszu;))Nas też zalewa(troszkę),chociaż mamy śluzy......Dawne czasy ...dawne dobre systemy.Pokłon w stronę Prądzyńskiego I JEGO PRACY...raz a dobrze zabezpieczył wszystko...;);)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coraz częściej słychać o wylaniach rzek na wiosnę. Kiedyś za moich młodych lat przykładano wiele wagi melioracji. Głoszono powszechnie, że melioracja jest jedynym ratunkiem na wylewy rzek podczas wiosennych roztopów. Teraz o melioracji nie słychać i nikt nie wspomina o jej zbawczym wpływie na odprowadzanie nadmiaru wód. A może to nie tylko rowy melioracyjne pozarastały, ale i koryta rzeczne są zamulone, co uniemożliwia swobodne odprowadzanie wody rzekami do morza? Gdyby wśród DO znalazł się ktoś, co zna temat, niech coś napisze na łamach W24. Najgorsza jest nieświadomość. Znając przyczyny, może byśmy zaczęli dopingować odpowiednie służby do usuwania istniejących przyczyn.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.