Facebook Google+ Twitter

Kalisz: Nie było stosownej odpowiedzi rządu na raport MAK

"W czasie ogłoszenia raportu MAK nie było stosownej odpowiedzi ze strony polskiej. Rząd wtedy to przespał" - powiedział Ryszard Kalisz.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaRyszard Kalisz przyłączył się do opinii polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy twierdzą, że największym zaniechaniem rządu w sprawie śledztwa smoleńskiego był brak reakcji, w odpowiednim momencie na raport MAK.

Polityk SLD wyróżnił dwie przestrzenie tego śledztwa: prawną, do której premier nie ma prawa się wtrącać oraz polityczną, gdzie ma obowiązek reagować, ponieważ chodzi tutaj o dobre imię Polski.

Ponadto Kalisz dodał, że rząd ma instrumenty, które pozwolą w oczach światowej opinii publicznej odkłamać nieprawdziwy wizerunek gen. Błasika oraz polskich pilotów, jaki powstał po raporcie MAK: "Dlatego teraz w zakresie podniesienia wizerunku Polski i polskich pilotów premier i szef MSZ powinni przedsięwziąć kroki, żeby pokazać, że polscy piloci są na wysokim poziomie" - czytamy w TVN24.

To samo niedawno mówił Jacek Kurski z "Solidarnej Polski", który wezwał premiera do przeprowadzenia informacyjnej akcji medialnej przywracającej cześć gen. Błasikowi.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.