Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23784 miejsce

Kalisz. PKP rozwiązało problem koczujących bezdomnych

Na kaliskim dworcu PKP nie ma już koczujących bezdomnych. Dworzec jest zamykany na noc i chroniony przez firmę ochroniarską.

Dworzec PKP w Kaliszu / Fot. fot. Paweł KrymarysPrzyjeżdżający do Kalisza pociągiem stykali się z dworcem PKP na którym koczowała grupa bezdomnych. Zapach pitego denaturatu, nieczystych ubrań i moczu nie był dobrą wizytówką.

PKP nie mogło sobie poradzić z problemem. Gdy pojawiały się patrole SOK-istów bezdomni znikali, jak kamfora, a gdy patrol odjechał znowu się pojawiali. Rozwiązaniem, które wiele razy proponowano na łamach lokalnych gazet, było zamykanie dworca w godzinach, w których nie odjeżdżały pociągi.

 / Fot. fot. Paweł KrymarysZ niedowierzaniem przeczytałem SMS-a od kolegi, w którym informował, że dworzec PKP jest zamykany od godziny 22.00 do 5.00, a porządku pilnuje firma ochroniarska.

Dzisiaj zawędrowałem na dworzec, aby sprawdzić tę informację. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy, to naklejka na której napisano, że dworzec jest zamykany w wymienionych wyżej godzinach z widocznym nad nią logo firmy ochroniarskiej, która pilnuje porządku na terenie poczekalni. Druga rzecz która mnie zdziwiła to zapach po wejściu do poczekalni dworcowej. Nie czuć już tego, co towarzyszyło bezdomnym. I trzecia najważniejsza rzecz: dwóch panów z firmy ochroniarskiej stojących w poczekalni. Czyżby na PKP coś się zmieniło?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dobra wiadomość :) Czas ogarnąć miejsca publiczne, bo takie dworce odstraszają nie tylko nas, ale też zagranicznych turystów. 5* za informację.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.02.2011 21:34

Po ostatniej nagonce medialnej na PKP miało być lepiej i co? Nic ale to dokładnie nic się nie zmieniło, nikt nie dba o pasażera, warunki podróży bywają nadal skandaliczne. Większość dworców kolejowych jest w remoncie i gdzie pasażer ma się schronić przed zimnem i deszczem, na peronie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Antoni powolutku i może to się zmieni i zaczną tam reagować u nas to trwało dobre 5 lat jak nie lepiej

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.02.2011 21:16

Pawle, uporządkowanie sprawy z dworcem w Kaliszu nie oznacza jeszcze zmian na lepsze. Wystarczy zajrzeć na dworzec zachodni w Warszawie. Tam dopiero jest "eldorado" dla bezdomnych i co gorsza służby porządkowe SOK i ochrona nie reagują na to jak przysłowiowy brudny "menel" śpi zajmując cała ławkę. O żebraniu i zaczepianiu podróżnych na dworcu nie wspomnę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.