Facebook Google+ Twitter

Kalisz: Poseł zarabia śmiesznie mało

Ryszard Kalisz chciałby podwyższenia poselskich uposażeń i zmniejszenia liczby parlamentarzystów. Zdaniem polityka większe pensje zachęciłyby do kandydowania "najmądrzejszych ludzi". Na antenie Polsat News poseł narzekał, że parlamentarzyści zarabiają śmiesznie mało.

 / Fot. Piotr VaGla Waglowski, http://www.vagla.pl/Domena publicznaIle powinni wg. Kalisza zarabiać posłowie? "Tyle, żeby najmądrzejsi ludzie chociażby ze środowiska prawniczego, inżynierowie, komputerowcy, chcieli być posłami" - mówi. I dodaje, że rozwiązaniem byłby wskaźnik ustalony w 1993 r. Zgodnie z nim uposażenie wynosiłoby siedmiokrotność średniego wynagrodzenia, co daje 21 tys. złotych.

Polityk SLD zgodził się ze stwierdzeniem, że podwyższyć pensje można wówczas, gdy zmniejszy się ilość posłów. Argumentował, że sejm składa się z 460 parlamentarzystów od 1962 r., kiedy przyjęto przelicznik 1 poseł na 60 tys. mieszkańców. Zdaniem Kalisza można wprowadzić proporcję 1 poseł na 100 tys. obywateli, co spowodowałoby, że w niższej izbie parlamentu zasiadałoby 382 przedstawicieli - czytamy we Wprost.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (130):

Sortuj komentarze:

bombka dla PO
 • bombka dla PO
 • 06.07.2011 01:31

Nie p....l, Rysiu, tylko pożycz na wakacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ZSZ
 • ZSZ
 • 14.06.2011 13:07

ZA DARMO BIERZECIE PENSJE ZAJMUJECIE SIE GLUPOTAMI I PIERDOLAMI PROWADZICIE KAMPANIE ZA NASZE PIENIADZE W POLSCE BIEDA LUDZIE NIEMAJA NA CHLEB A WAM BLIDA W GLOWIE CHCIALA TO SIE ZASTRZELILA I NIECH PAN DA SPOKUJ TEJ KOMOSJI BO NIKT NIEPONOSI WINE ZA TO ZE BLIDA BYLA ZAMIESZANA W AFERE WEGLOWA DOBRZE PAN O TYM WIE WSZYSCY ZLODZIEJE I LAPÓWKARZE POWINNI SIE ZASTRZELIC OKRADACIE POLSKE JEST CORAZ GORZEJ

Komentarz został ukrytyrozwiń
zofia szmigiel
 • zofia szmigiel
 • 14.06.2011 12:59

panie kalisz juz sluchac niemozna pana na temat blidy chciala to sie zastrzelila gdyby niemiala nic na sumieniu to by tego niezrobila a pan za nasze pieniadze prowadzi komisje sledcza jak pana niewstyd okradac nas polakow z powodu blidy takich poslow jest wiecej co powinni sobie strzelic w łeb łacznie z panem cenilam pana ale teraz sie zawiodlam ze pan okrada nas zwyklych ludzi WSTYD I CHAŃBA ZE NIEM,ACIE NIC INNEGO DO ROBOTY TYLKO PIERDOLAMI SIE ZAJMOWAC I TRACIC NASZE PIENIADZE

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hydraulik
 • Hydraulik
 • 14.05.2011 07:58

Ja myślę,że jedyny ratunek dla tego tłuściocha to pilna plukanka naczyń krwionośnych mózgu "Kretem" ze złogów cholesterolu. Jestem przekonany że po takim zabiegu przestałby wygłaszać takie idiotyzmy i zacząłby myśleć logicznie i realnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomaszu, apetyt rośnie w miarę jedzenia.


Sam pomysł zmniejszenie liczby posłów nie jest zły. W tej masie zbyt dużo jest figurantów, leniów, "głosowaczy" , którym udaje się ukryć po kątach (chociaż budynek okrągły)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Prawy sierpowy
 • Prawy sierpowy
 • 12.05.2011 16:08

tow.Kalisz znacie z pewnością starą prawdę,że do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja. Wy tow. doświadczyliście tego na własnej skórze jako aktywny komunista w aparacie PZPR. Były profity, apanaże, zaszczyty. Ale to sie skończyło. Waszą partię wywalono naśmietnik historii a wy ciągle chcielibyście opływać w luksusach. Ale teraz inne czasy. Wyborcy wam zawierzyli - a wy co towarzyszu dla nich zrobiliście ??. Napłodziliśzie sporo (to prawda) bubli legislacyjnych - ale od nich wyborcom nie żyje się lepiej ale coraz nędzniej. Nie liczcie zatem towarzyszu,że znowu ogłupicie wyborców więc zawczasu weźcie się za godziwą pracę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Michał
 • Michał
 • 12.05.2011 12:26

Żłop mniej piwa, pożeraj mniej golonek i bigosu ,weź się za uczciwą pracę ( za średnią krajową) a napewno "wyjdziesz na ludzi" i przestaniesz opowiadać takie pierdoły.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Szymon
 • Szymon
 • 12.05.2011 10:38

Tow.Kalisz (członek PZPR od 1978r do rozwiązania tej przestępczej partii) podnosi problem "śmiesznie niskich zarobków posłów". Ja stwierdzam, że tow. Kalisz posiada "śmiesznie" niskie poczucie realizmu i podzielam opinie niektórych uczestników tego forum,że może to wynikać z zaawansowanej sklerozy naczyń mózgowych spowodowanej obżarstwem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bombka dla PO
 • bombka dla PO
 • 11.05.2011 20:44

Pewnie dlatego, że zarabia "grosze", Rysiu pieprzy w bambus.
Gdyby podnieść pensje posłom, to Kalisz, Niesiołowski i reszta chłopców z ferajny musieliby odejść. Wszak w sejmie mieliby zasiadać najmądrzejsi, prawda?

Komentarz został ukrytyrozwiń
1947
 • 1947
 • 11.05.2011 19:54

tow.kalisz jest wyjscie zrob pan druga rewolucje pazdzernikowa00

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.