Facebook Google+ Twitter

Kalisz powiedział: sprawdzam

Chytre zagranie Ryszarda Kalisza. Rozsądne propozycje giną w medialnym szumie. To nie jest dobre dla nas.

Ryszard Kalisz powiedział dwóm największym partiom PO i PiS szach! Człowiek kojarzony do tej pory ze zdjęciami w tabloidach poszedł na ostrą walkę i jaki, by nie był jej wynik on jest zwycięzcą.

Wpierw przewalczył stanowisko komisji, której przewodniczył, by postawić Kaczyńskiego i Ziobrę przed Trybunałem Stanu. Teraz trzeba zebrać odpowiednią liczbę podpisów pod wnioskiem. Platforma się będzie wahać, by nie przysporzyć punktów PiS-owi. Wiadomo, że można się spodziewać reakcji wyborców stawiających tezę o prześladowaniach opozycji. Tak to u nas już jest, że nikt nie zastanowi się nad trafnością takiego wniosku, ale odczyta go w ten sposób, jak Macierewicz powie.

Po publikacji raportu komisji Millera, poseł Kalisz wysnuł wniosek, by postawić przed Trybunałem Klicha i Arabskiego. To jest prawdziwie mistrzowskie posunięcie.

Wyobraźmy sobie teraz, że Kalisz napisze ten wniosek w sprawie Klicha i Arabskiego. Zbieranie podpisów pod oboma wnioskami jednocześnie postawi Platformę i PiS pod ścianą.

Jeśli uzbiera się podpisy pod jednym wnioskiem, to siłą rzeczy i drugi wniosek uzyska poparcie. Obie partie będą miały sprawy swych członków w Trybunale, a jak wiadomo takie sprawy przed wysokim Trybunałem mogą spowodować wahania nastrojów elektoratu i zaburzenia notowań.

Drugi scenariusz zakłada odrzucenie obu wniosków. Kalisz wygrywa. Może śmiało powiedzieć, że teraz widać jak klasa polityczna broni swych interesów i boi się odpowiedzialności za swe niecne czyny.

No tak, zagranie mistrzowskie, ale bezproduktywne. Dobre dla ludzi lubujących się w brzydkiej stronie polityki. I nie ma co się oszukiwać każdy z nas lubi troszkę tego cyrku. To smutne, ale tak jest.

Smutniejsze jest to, że stanowiska, które zostały wyciągnięte po publikacji raportu giną gdzieś w takiej jatce urządzonej przez Kalisza.

PJN zaapelował do władz państwowych o pilny zakup nowych samolotów, które będą służyć nie tylko do przewozów VIP-ów , ale w razie potrzeby do natychmiastowej ewakuacji obywateli polskich przebywających w zagrożonych miejscach świata.

Wniosek rozsądny, słuszny i przemyślany, ale czy będzie mógł się przebić przez zagrywkę Ryszarda Kalisza?

Trzeba zmienić postrzeganie polityki z opcji kto kogo bardziej błotem obrzuci? Na rzetelną ocenę programu i czynów jakie proponują partie polityczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

ss
 • ss
 • 07.10.2011 02:55

Ćpa? grubasek?
WYNIKI WYBORÓW: PIS-55%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM.TYLKO J. KACZYŃSKI i PIS - Ludzie mówią i piszą : DZIĘKUJEMY POboszewi-czerwoną kartką -piroman traci nerwy, tupie,wykazuje agresję,destabilizuje,lekceważy,skandalicznie się zachowuje, grozi...? Zagłosujmy TYLKO na J.KACZYŃSKIEGO i PIS,aby mógł SAMODZIELNIE rządzić UCZCIWIE POLSKĄ -skończmy z tym (NIE)rządem . Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom POligłupów,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?,POligłupy?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ - nie głosujmy na nich.Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Waldemar Janeda
Oczywiście nie był to zarzut do Pana tylko moja myśl o przeciwniku. W dużej części się z Panem zgadzam. Ale uważam też, że trzeba nieraz tak tańczyć jak zagrają. A wiadomo jakie mamy dziś media i co <kręci> elektorat. To, że o nim teraz komentujemy, jemu oto chodziło. A więc uzyskał zamierzony efekt.

Komentarz został ukrytyrozwiń
dr.med.psychiatra
 • dr.med.psychiatra
 • 02.08.2011 21:08

PEDAŁY ! ABERRACJA - Jest uleczalna !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Waldemar Janeda
 • Waldemar Janeda
 • 02.08.2011 18:48

@ Krzysztof Bień. Proszę zauważyć, że ani razu nie użyłem w stosunku do R.Kalisza inwektyw. Ja wyrażam żal, że bardziej poszedł w tabloizacje i przez to każdy jego wywód jest traktowany z przymrużeniem oka. Sam sobie to zrobił. Proszę mi wyjaśnić po co wystąpił w programie u wybitnej dziennikarki Frytki z opowieścią o szampańskiej zabawie w klubie gejowskim. Ja nie odmawiam mu prawa do zabawy, ale te ustawki z Faktem i superekspresem są żałosne. Marnuje swoją niewątpliwą wiedzę choćby z zakresu prawa konstytucyjnego. Nie żądam od niego ponuractwa, ale pewne granice powinien zachować. To się tyczy większej ilości polityków tej formacji. Czy oglądając sesje zdjęciową prof. Synyszyn odzianej w latex i z pejczem powierzyłby Pan jej stanowisko ministra edukacji i pieczę nad wychowaniem młodych Polaków?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Waldemar Janeda
Sz. panie każdy ma prawo lansować się tak jak i gdzie chce. Oczywiście jeśli robi to ze smakiem i nie przekracza dozwolonych granic. Kaliszowi jeszcze pół roku temu bardzo życzyłem źle, dziś też nie zdobył mojej przychylności, ale czapka z głowy za ostatnie pociągnięcia. Wie co i jak. Szanujmy przeciwników z klasą. By być szanowanymi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Warszawiak
 • Warszawiak
 • 01.08.2011 23:39

Cytuję:

" Dobre dla ludzi lubujących się w brzydkiej stronie polityki. I nie ma co się oszukiwać każdy z nas lubi troszkę tego cyrku. To smutne, ale tak jest."

Wypraszam sobie takie "każdy" - proszę mówić i pisać za siebie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Oświecony. Coś w tym jest, że zagrał dwóm wielkim graczom na nosie, ale coś mi się zdaje, że uspokoją go wizją trybunału dla Kwaśniewskiego i Millera za więzienia CIA.Kurcze, ale bagienka żeśmy się dochowali ! każdy coś ma na drugiego. Też komuny nie znoszę, a do Kalisza mam żal, że swoje umiejętności woli zamienić na lansik w modnych lokalach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
 • Oświecony
 • 01.08.2011 19:47

Kalisz rozegrał pokerową partię, bo z oszołomami trzeba ostro. Nie lubię komuny. Ale Kalisz 5+.

Komentarz został ukrytyrozwiń
re
 • re
 • 01.08.2011 17:50

W sprawie katastrofy smoleńskiej,odpowiedzialnych jest znacznie więcej niż można by przypuszczać.Gdyby prokuratura chciała rzetelnie zbadać stopień zaniedbań dokonanych przez urzędników państwowych,to lista byłaby długa i członkowie kolejnych ekip rządowych usłyszeliby zarzuty.
Prokuratura ma w ręku potężną,polityczną broń,a jak ją wykorzysta...w tej kwestii-PiS górą!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.