Facebook Google+ Twitter

Kalisz: Pożar na Widoku

W niedzielne popołudnie w wieżowcu na osiedlu Widok doszło do pożaru na jednej z klatek schodowych. Ogień nie spowodował żadnych ofiar, lecz wywołał straty materialne. Przyczyną było podpalenie.

Według relacji mieszkańców, pożar na 10 piętrze, przy wejściu do pomieszczeń gospodarczych, wybuchł po godz. 17. Po zawiadomieniu straży pożarnej, na miejscu zjawiły się trzy wozy strażackie. Strażacy bardzo szybko uporali się z ogniem, który doprowadził m.in. do okopcenia ścian na czterech niższych kondygnacjach budynku.

Nietrudno się domyślić, że przyczyną wzniecenia żywiołu było podpalenie: - Ludzie pozostawiają na klatkach schodowych różne rzeczy m.in. telewizor, na który natknęliśmy się na samej górze. To właśnie jego podpalenie było przyczyną całego zamieszenia. Sam przecież nie mógł się zapalić - mówi Krzysztof Kupaj młodszy kapitan straży pożarnej. - Po 10. piętrze ciągle kręcą się podejrzani ludzi, usiłujący zrobić coś głupiego. Z pewnością to ich sprawka. - uważa jedna z mieszkanek.

- Gdy wróciliśmy z żoną do domu, już się paliło. Dym opanował cztery ostatnie piętra i ciężko było dostać się do mieszkań. Straty niestety są, głównie w postaci zniszczonych klatek schodowych. Może to będzie przestroga dla lokatorów, by nie pozostawiać urządzeń elektronicznych, gdyż niektórzy potrafią być nieobliczalni. - uważa Zenon Simbiński, mieszkaniec bloku.

Na miejscu, poza strażakami, zjawili się również policjanci, którzy szczegółowo badają sprawę i starają się złapać sprawców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.