Facebook Google+ Twitter

Kalisz: Tusk nie będzie tłem dla własnego rządu

Ryszard Kalisz stwierdził w radiu RMF FM, że Donald Tusk nie jest premierem ideowym. "On po prostu zmienia swoje poglądy w zależności od nacisku" - powiedział poseł.

Sonda

Czy Tusk odwoła Jarosława Gowina?

 / Fot. PAP/Jakub Kamiński"Tusk utworzył ten rząd tak że jest sam, a wszyscy mieli być tłem. Przecież nie zmieni na kogoś lepszego, żeby nie był tłem. Tusk w tej chwili ponosi tego konsekwencje. Mówiąc krótko, nie ma zastępców. Nie ma delfina w partii i w rządzie też. I on jest piekielnie samotny." - powiedział Ryszard Kalisz w RMF FM.

Kalisz przyznał również, że premier pod naciskiem potrafi też robić dobre rzeczy. Jako przykład podał decyzję o objęciu rocznym urlopem macierzyńskim matek pierwszego kwartału - czytamy w serwisie RP.pl. Poseł odniósł się również do sprawy Gowina. Według niego premier nie odwoła
go z funkcji ministra Sprawiedliwości, bo nie znalazłby wśród czołowych polityków następcy.

Ryszard Kalisz najpierw zawieszony potem usunięty z SLD


Pytany o uniewinnienie Beaty Sawickiej przyznał, że dopuściła się ona korupcji, ale w wyniku podżegania przez Tomasza Kaczmarka. Kalisz uważa, że organy państwa w tym przypadku nie działało w granicach prawa. "Ten wyrok to triumf prawa i państwa prawa w Polsce. Ten wyrok jest też kolejną okolicznością przemawiającą za Trybunałem Stanu dla Ziobry i Kaczyńskiego" - stwierdził.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.