Facebook Google+ Twitter

Kalisz. W mieście brakuje 9 cm do stanu alarmowego

W głównej rzece miasta nadal podnosi się stan wody. W godzinach porannych na wodowskazie w dzielnicy Piwonice brakowało 9 cm do stanu alarmowego .

 / Fot. zdjecie ilistrująceProsna coraz wyżej. Wodowskaz w kaliskich Piwonicach pokazał w środę rano 221 cm, to oznacza, że poziom wody podniósł się w ciągu doby o 7 cm i do stanu alarmowego brakuje zaledwie 9 cm. Wzrosty zanotowano także w Mirkowie, tam wodowskaz pokazuje 287 cm (wzrost o 14 cm). Woda o 7 cm podniosła się w Bogusławiu w powiecie pleszewskim, w środę o godzinie 6-ej było tam 327 cm. Poziom wody wzrósł także w górnym odcinku Prosny, czyli w Gorzowie Śląskim, tam wodowskaz pokazywał 170 cm.

Standardy poziomów alarmowych rzeki Prosny to:
- 230 cm w Piwonicach
- 270 cm w Mirkowie
- 300 cm w Bogusławiu
- 210 cm w Gorzowie Śląskim

Miasto gotowe do przyjęcia wielkiej wody

"Należy pamiętać, że w Kaliszu od poniedziałku mamy pogotowie przeciwpowodziowe, ale nasze magazyny są przygotowane na ewentualną walkę z żywiołem" - powiedział Aleksander Quoos, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Urzędu Miasta w Kaliszu: "Po każdym działaniu, gdzie zostały zużyte np. worki przeciwpowodziowe, czy inny sprzęt jak rękawy-wały wodne, to wszystko za pieniądze z budżetu miasta jest odnawiane, uzupełniane. W magazynach mamy podstawowe rzeczy jak łopaty, taczki, agregaty prądotwórcze, jest też odzież dla uczestników działań ratunkowych, naczynia jednorazowe dla potrzeb doraźnego zaopatrywania, mamy też pompy odwaniające w kaliskich OSP".

Stan rzeki Prosny na wodowskazie w Piwonichach
Rzeka:Prosna
Województwo: wielkopolskie
Aktualny stan wody:224 cm (2013-06-05 13:50 UTC)
Poprzedni stan wody:223 cm (2013-06-05 13:40 UTC)
Stan alarmowy:230 cm
Stan ostrzegawczy: 200 cm
Trend:rosnący

Źródło: Radio Centrum Kalisz i IMGW

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.