Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27826 miejsce

Kalisz: Wynik jest niesatysfakcjonujący. Trzeba wyciągnąć wnioski

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-10-09 22:44

Katarzyna Piekarska i Ryszard Kalisz zapytani o ocenę dramatycznie niskiego wyniku SLD oboje mówią o konieczności "zdiagnozowania problemu". Oboje jednak wypowiadają się w innym tonie.

Kandydaci SLD do parlamentu: Ryszard Kalisz (C), Katarzyna Rud (P) i Piotr Gadzinowski (L) / Fot. PAP/Jacek Turczyk- Mieliśmy bardzo dobry program, ale czegoś na ostatniej prostej zabrakło - tak wynik wyborczy komentowała na antenie TVN24 Katarzyna Piekarska, wiceprzewodnicząca SLD. Nie chciała odpowiedzieć, czego według niej zabrakło.

Piekarska uchyliła się także od odpowiedzi na pytanie, czy oczekuje od Grzegorza Napieralskiego, aby rozliczył się przed partią z prowadzonej kampanii. Dodała jednak, że w przyszłym roku Sojusz będzie miał kongres, na którym będą możliwe zmiany w kierownictwie partii. - Kongres wybierze nowego, albo nowego-starego przewodniczącego - powiedziała Piekarska.

Dodała, że ważniejsze od zmiany kierownictwa jest "zdiagnozowanie problemu", a na to przyjdzie czas po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów.

Dużo mniej dyplomatyczny w swej ocenie był Ryszard Kalisz, który stwierdził, że "wynik jest gorszy od oczekiwanego". - Wynik nie jest satysfakcjonujący. Musimy dokonać dokładnego audytu, dokładnej analizy, przeglądu. Jeżeli otrzymaliśmy wynik gorszy od wyniku w poprzednich wyborach to trzeba wyciągnąć wnioski - podsumował Kalisz.

Jeśli wyniki sondażowe przełożą się na oficjalne to Katarzyna Piekarska może pozostać bez mandatu poselskiego.

Agaton Koziński dla W24: Ruch Palikota to partia, która pół roku temu nie istniała:
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.