Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

114556 miejsce

Kalisz: Ziobro i Kaczyński przed trybunał jeszcze w tej kadencji

Przykład Ziobry i Kaczyńskiego ma być przestrogą dla polityków, którzy psują państwo - powiedział Ryszard Kalisz, komentując zapowiedź złożenia wniosku o postawienie liderów PiS przed Trybunałem Stanu w związku ze sprawą śmierci Barbary Blidy.

Zbigniew Ziobro chce, by Zbigniew Ziobro i Jarosław Kaczyński stanęli przed Trybunałem Stanu jeszcze w tej kadencji Sejmu / Fot. PAP/Tomasz GzellZapytany przez Konrada Piaseckiego w "Kontrwywiadzie" RMF FM, czy chciałby zobaczyć Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobrę przed Trybunałem Stanu, Ryszard Kalisz odparł, że nie chodzi tu o kwestie personalne.

Czytaj też: Kaczyński i Ziobro przed Trybunał Stanu za sprawę Blidy. Kalisz sformułował wnioski w raporcie

"(...) wszyscy pełniący najwyższe funkcje w państwie, którzy naruszają konstytucję, muszą mieć świadomość konsekwencji. Jednocześnie chcę, żeby tego rodzaju sprawowanie władzy i naruszanie konstytucji w przyszłości się nigdy nie powtórzyło" - powiedział, i podkreślił: "W przyszłości każdy premier, każdy minister musi przestrzegać konstytucji, każdego przepisu konstytucji".

Odnosząc się do wątku odpowiedzialności liderów PiS za śmierć Barbary Blidy, Kalisz ocenił: "Kaczyński stworzył ten system IV RP, system ideowy poszukiwania układu, a jak został premierem tym kierował, a Ziobro był realizatorem". Ta ostatnia uwaga odnosiła się do strukturalnej i nieoficjalnej podległości prokuratorów Zbigniewowi Ziobrze jako prokuratorowi generalnemu.

Poproszony z kolei o komentarz do opinii Ludwika Dorna, że raport z prac komisji ds. śmierci Barbary Blidy celowo ogłosił w czasie kampanii wyborczej, Kalisz powiedział, iż dokument chciał opublikować przed końcem kadencji parlamentu ze względu na zasadę dyskontynuacji działań komisji śledczych wówczas, gdy dane gremium nie zakończy oficjalnie prac.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (82):

Sortuj komentarze:

Alek
  • Alek
  • 12.04.2012 10:36

Psuja państwo komunistyczne! Kalisz pod sąd! Obrzydzenie bierze jak ktos taki wypowiada sie o ludziach uczciwych. Brrrrr.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
matylda mikolks
  • matylda mikolks
  • 29.06.2011 22:51

Kalisza przed trybunał za smier P.OLEWNIKA..

Komentarz został ukrytyrozwiń
JACEK
  • JACEK
  • 21.06.2011 21:56

TO PRAWDA. PEŁOWCY TO NAJGORSI ZDRAJCY.
NAWET WROGOWIE (RUSKIE) DLA KTÓRYCH PRACUJECIE BRZYDZĄ SIĘ WAMI.

Komentarz został ukrytyrozwiń
AGATA
  • AGATA
  • 21.06.2011 21:52

linke
KŁAMIESZ.

pytanie
DLACZEGO?

TELEFONOGRAM TO WY, TO WASZA SPECJALNOŚĆ - JUŻ 5 MINUT PO ZAMACHU SMOLEŃSKIM SZŁY WASE SMS-Y, CO I JAK GADAĆ ABY TEN ZAMACH ZWALIĆ NA PREZYDENTA, A GDY TO NIE WYJDZIE TO RAZEM Z RUSKIMI - NA WOJSKOWYCH POLSKICH PILOTÓW.
TO ZDRADA NAJGORSZEGO GATUNKU.
POKAZALIŚCIE NAJBARDZIEJ MAFIJNE ODRUCHY I ZWYCZAJE

Komentarz został ukrytyrozwiń
LINKe
  • LINKe
  • 21.06.2011 19:56

Dostaliście wytyczne telefonogramem ,że już któryś wpis mówi o liczeniu ? Za PiS-u w wyborach było przeszło 2 miliony nieważnych głosów , kto wtedy liczył ? Tusk ? Mi po drodze z kulturą a nie prostactwem pisowskim. Wystarczy pośmiewiska 2005-2007.

Komentarz został ukrytyrozwiń
agata
  • agata
  • 21.06.2011 16:38

LINKe Dzisiaj 05:30

tyś prawdziwa nocna zmiana. po drodze ci ze zdrajcami
po drodze ci z tuskaczem , niesioł-myszkiewiczem i z tym od OSP czyli starszym sikawkowym pawlakiem.
KTÓRY Z WAS UMIE LICZYĆ GŁOSY?

Komentarz został ukrytyrozwiń
KAZIU Z PIS
  • KAZIU Z PIS
  • 21.06.2011 16:34

PO-hołota mordami chlapie NA CAŁE GARDŁO
TEN POD SĄD, TEN POD TRYBUNAŁ, TAMTEN NA SZAFOT A TEMU GILOTYNĘ.
synki , strachy na lachy!!!
a wiecie dlaczego tak głośno wrzeszczą?
1. nie mają ani jednego dowodu A WIĘC
2. będą udawać że wspaniałomyślnie odstąpią od karania I
3. będą liczyć, że PiS, który wygra wybory też zrobi to samo za zamach w Smoleńsku.

I TU SIĘ MYLĄ.

PÓJDĄ POD SĄD I POD ŚCIANĘ. DOWODÓW JEST WYSTARCZAJĄCO DUŻO.
NA ICH MIEJSCU SAM ZACZĄŁBYM WALIĆ ŁBEM W ŚCIANĘ. TAK, ABY SIĘ PRZYZWYCZAJĄĆ.

A TAKIE BYŁY CHOJRAKI

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 21.06.2011 08:19

Pierwszy /Kochający Inaczej/Warszawy wystrzelił z Grubej Rury.Jestem pod wrażeniem.Panowie niektórzy nie podniecajcie się atrapą !

Komentarz został ukrytyrozwiń
edi
  • edi
  • 21.06.2011 06:12

Nerwowo zrobiło się wśród PiS-owskich "pisaczy".Zastanawiając jest również ilość oddanych głosów na "tak" przy ich postach.Coś jest na rzeczy...