Facebook Google+ Twitter

Kalisza orzeł wylądował

Kronos (król Tytanów) uknuł kolejny, najbardziej podstępny ze swoich planów, a młodzi herosi mają być ofiarami. SLD jest w niebezpieczeństwie, ponieważ przebudził się starożytny Tytan zdolny je zniszczyć. Pomóc może bogini Artemida Jolanta.

 / Fot. Ryszard KaliszTo tylko mały, tylko troszkę przerobiony, fragmencik mitologii opisanej w książce Ricka Riordana "Klątwa Tytana", w której bohaterowie muszą zmierzyć się z klątwą. Książki Ricka Riordana, to świat mitów, w który czytelników wciągają bogowie, herosi i potwory. Minęły wieki i mitologia opanowała polską politykę. Pierwszym mitologiem został Janusz Palikot, który zapoczątkował budowę domu, tworząc zdawało się jego silny fundament. Gdy mury zaczęły trzeszczeć, zostały wzmocnione przez byłego prezydenta, który twierdził, że tylko koalicja RP-SLD połączy całą polska lewicę.Połączy i naturalnie pod jego patronatem. Koalicja upadła, Palikot zaczął tracić, więc Marek Siwiec wystąpił z inicjatywą Europy Plus, czyli Europa + patron Kwaśniewski. Ten według Kalisza drugi fundament nie wytrzymał już naporu, więc Kalisz prezentuje wszędzie, gdzie się tylko da, swój najmasywniejszy "filar". Komu Kalisz go buduje i po co, wie już nie tylko ON, lecz coraz lepiej dostrzegają to i zwykli wyborcy?


Tak solidny filar też już zaczyna się chwiać, co widać w jego kolejnych wypowiedziach. Ryszard Kalisz prezentując logo jego stowarzyszenia "Dom Wszystkich Polska" przekonywał wszystkich, że ręka niebieska to pierwiastek męski, a ręka purpurowa to pierwiastek żeński. Splecione ręce to Orzeł, a Orzeł to wspólnota wszystkich Polaków. Kolor niebieski w starożytnej Grecji był symbolem najwyższych bóstw - a wszystkim już wiadomo, kto dzisiaj i od zawsze jest bóstwem Kalisza. Lecz my żyjemy w czasach, w których kolor niebieski kojarzony jest z Maryją Królową Polski. Purpura np. Palikotowi też się źle kojarzy, a z pierwiastka żeńskiego Purpuraci mają tylko sukienki, a pozostała część to już tylko (podobno nieużywany) pierwiastek męski.


Czy to logo "Domu Wszystkich Polska" nie symbolizuje, że Polski Orzeł opanowany jest przez Królową Polski oraz Purpuratów?


Wracając jednak do naszego mitycznego polskiego Kronosa, trzeba również zauważyć jego jak zwykle "patronackie" zachowanie. "Nie chcem, ale muszem" - mówił Wałęsa, a to znaczyło, że jednak angażował się osobiście w najbardziej ryzykowne sprawy. Aleksander Kwaśniewski musi, bo jego Tytani popychają do czynu, ale on np. kandydowania i zaangażowania się nie wyklucza. Kalisz twierdzi, że zna Aleksandra Kwaśniewskiego bo wiele czasu z nim spędził i na pewno nie będzie kandydował, natomiast Aleksander Kwaśniewski tego nie wyklucza. Jak widać Kalisz, doskonały przecież prawnik w programie Moniki Olejnik wykazał swoją całkowitą ignorancję i to nie tylko logiczną, lecz i psychologiczną.


Ja nie jestem blisko Aleksandra Kwaśniewskiego lecz wiem, że na pewno nie będzie kandydował i nie włączy się w budowanie tego podobno nowego polskiego donu, gdy budowla się zawali, i na pewno będzie kandydował, gdy Kalisz zbuduje mu solidny dom na solidnych fundamentach.


Palikot, Siwiec i Ryszard Kalisz, jak chcą pozyskać Aleksandra Kwaśniewskiego to najpierw muszą mu zbudować porządny dom z solidnymi fundamentami, a dopiero później zapraszać "na już gotowe salony". Wtenczas trzeba podjąć się tragarzy i w lektyce wnieść prezydenta w miejsce jego sukcesu. To będzie przecież jego sukces, a jak będzie przegrana to winni będą wystrychnięci na dudków Palikot, Siwiec i Kalisz, Tak już kiedyś było i coś już wiedzą tacy niegdyś Tytani jak Borowski, Belka i inni.


Król Kronos jest przecież jeden, lecz Tytanów może być wielu. Komu się uda zdudować coś królowi ten dostąpi jego łask. Przegranych król Kronos nie lubi i odsuwa ich w niebyt zapomnienia.


Więc Kalisz musi wybudować solidny Polski dom, bo jak mu się nie uda, to dalej pozostanie sam, i dalej nie będzie miał na kogo głosować.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.