Facebook Google+ Twitter

Kaliszanie mają dość aut nauki jazdy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-16 12:28

Mieszkańcy Kalisza interweniują w sprawie zbyt wielkiej liczby samochodów nauki jazdy jeżdzących w centrum miasta. W godzinach szczytu sytuacja jest katastrofalna.

Samochody szkoleniowe jeżdżą jeden za drugim. Zatłoczone i tak centrum miasta jest sparaliżowane. Do Kalisza przyjeżdżają kursanci z całej południowej Wielkopolski.

Instruktorzy zobowiązali się przenieść część zajęć do mniejszych miejscowości zapewnił wicedyrektor kaliskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Dariusz Grodziński.

Ruch w mieście dodatkowo utrudniają prace remontowe w wielu częściach Kalisza oraz kompleksowa wymiana kanalizacji. Jednak największą uciążliwością są jadące w żółwim tempie samochody szkoleniowe. Szefostwo Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego zaapelowało do instruktorów, aby najpierw nauczyli kursantów podstawowych manewrów na wydzielonym placu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dodam jeszcze, że uczenie początkujących kierowców na placach manewrowych zamiast w ruchu miejskim spowoduje jeszcze większy wysyp niedouczonych kierowców z prawem jazdy. Lepiej dwtorzyć dla nich profesjonalne symulatory.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a ja mam dość niedouczonych kierowców nagminnie wymuszających pierwszeństwo, jeżdżących 100 km/h po mieście i przejeżdżających na czerwonych światłach. W porównaniu z nimi L-ki to bułka z masłem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.