Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8521 miejsce

Kaliszanin zaprojektował buty dla Leonardo DiCaprio

Kaliszanin Rafał Zieliński zaprojektował m.in. buty dla Leonarda DiCaprio. Ostatnio uczestniczył w prestiżowej imprezie na Torze Służewiec.

 / Fot. mat. archiwum prywatneDzień Zjednoczonych Emiratów Arabskich to jedno z najważniejszych wydarzeń odbywających się na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. W gonitwach startuje 61 koni czystej krwi arabskiej, która przyciąga mnóstwo znamienitych gości ze świata kultury i biznesu zarówno z Polski, jak i zagranicy, a za ich sprawą o wyścigach dowiaduje się cały świat. Podczas tej imprezy nie zabrakło kaliskiego akcentu. Swoją kolekcję butów męskich i nakryć głowy dla kobiet zaprezentował młody, kaliski projektant mody Rafał Zieliński. - Klapki na sporej wysokości podeszwie ze skóry pytona dedykowane są moim klientom, którzy długo czekali na ten mój projekt. Buty sprzedawane są w Dubaju i Abu Dhabi.

Szyte są na specjalne zamówienie i dopasowywane na podstawie pobranych pomiarów stóp klienta - wyjaśnia Rafał Zieliński. Chociaż to obuwie powstało z myślą o tamtejszym rynku, swoich klientów znalazło również w Polsce. Potwierdza to kilkanaście zamówionych par zaraz po prezentacji. W naszym kraju buty po raz pierwszy zostały oficjalnie zaprezentowane podczas Dnia Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Arabii Saudyjskiej. Taka forma klapek została zainspirowana wcześniejszym projektem kaliszanina, czyli klasycznymi, czarnymi, półmatowymi i eleganckimi butami ze złotą podkową na obcasie. Właśnie takie buty dwa lata temu trafiły na nogi samego Leonardo DiCaprio.

Rafał Zieliński stworzył je na prywatne zamówienie gwiazdora, dlatego bardzo rzadko się tym chwali. Niebawem klapki będą też dostępne w butikach kilku hoteli w Europie i USA. Na ich prezentację specjalnie do Warszawy prosto z Londynu przyleciał dyrektor jednej z najbardziej prestiżowych sieci hotelowych, do której niebawem trafią buty. Rafał Zieliński podczas Dnia Arabskiego zaprezentował również swój konik, czyli nakrycia głowy. Wśród pokazywanych na imprezie toczków i kapeluszy nie mogło zabraknąć tego, który zwyciężył w dorocznym konkursie Santa Anita Park w Kalifornii. Pośród ponad 160 nakryć głowy najpiękniejszy okazał się być właśnie ten projektu Rafała. - Chciałem zaprezentować go na tę jedynej, wyjątkowej imprezie, bo wiele osób chciało go zobaczyć. Zapytałem Aryam, która kupiła zwycięskie nakrycie, czy mi je nie wypożyczy i się udało - opowiada Rafał Zieliński. Projektant był już wielokrotnie wyróżniany w modowych konkursach. Swoje kreacje prezentował na pokazach mody, którym patronuje sam Sante Versace. W Polsce współpracował między innymi z Gosią Baczyńską i marką LaMania. W jego szykownych projektach królują oryginalne tkaniny, futra, skóry i włoskie dodatki. Rafał Zieliński osiąga coraz większe sukcesy w Polsce i na świecie. Jego projekty prezentowane są w Warszawie, Rzymie, Abu Dhabi, Hollywood czy Los Angeles. Jak zaszedł tak daleko?  / Fot. mat. archiwum prywatne

Moda fascynowała go od dzieciństwa i chociaż na chwilę, w czasach szkoły średniej, zboczył z tej drogi, wybierając profil biologiczno-chemiczny w I Liceum im. Adama Asnyka w Kaliszu, to szybko na tę nią powrócił. Po ukończeniu liceum rozpoczął studia w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi na Wydziale Wzornictwa o specjalności projektowanie ubioru. W 2011 roku obronił pracę licencjacką. Wtedy też otrzymał laur najlepszego dyplomu roku za studia licencjackie oraz nagrodę ex aequo rektora za najlepszą magisterską pracę dyplomową roku 2012/13. Jego dyplomowa kolekcja „Un losange” została zaprezentowana podczas finału pokazów młodych, polskich projektantów w ogrodach Ambasady Polski w Rzymie, w ramach pokazów mody Alta Moda, na czele których stoi prezydent Alta Moda Roma - Silvia Venturini Fendi oraz prezes honorowy Santo Versace. Za swój sukces Zieliński uznaje również prezentację kolekcji „Un losange - folk twist” w Brukseli, gdzie w pierwszym rzędzie zasiedli ambasadorzy i koronowane głowy.

 / Fot. mat. archiwum prywatne

Rafał Zieliński brał udział również w Off Fashion w Kielcach. Najpierw, jako uczestnik konkursu, co jak sam przyznaje otworzyło mu drzwi do kariery, później jako projektant, którego pokaz otworzył galę finałową w Centrum Kultury i Sztuki pod patronatem duetu Paprocki i Brzozowski. Rafał Zieliński jest obecnie zapracowanym projektantem. Tworzy w rodzinnym Kaliszu. Projekty wykonuje na indywidualne zamówienia. Klientek nie brakuje, choć przez ciągłe wyjazdy, prace nad projektami się opóźniają.

Ewelina Andrzejczak (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.