Facebook Google+ Twitter

Kalwaria Pacławska. Nieznani sprawcy sprofanowali kapliczki w sanktuarium

W sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej doszło do profanacji trzech kapliczek. W jednej z nich nieznani sprawcy dokonali podpalenia obrazu Matki Bożej.

 / Fot. By Honza Groh (Jagro) (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsPolicję poinformował o zdarzeniu gwardian klasztoru w Kalwarii Pacławskiej. Około godziny 11 parafianie zauważyli zniszczenia w trzech kapliczkach. W dwóch z nich sprofanowano obrazy. W jednym podpalono wizerunek Matki Bożej, w drugim połamano obraz Chrystusa.

"Na razie nie udało się zatrzymać sprawców. Na miejscu zdarzenia zabezpieczono wiele śladów, które mogą mieć istotne znaczenie. Nadal trwają przesłuchania świadków" - powiedziała przedstawicielka przemyskiej policji cytowana przez serwis Gazeta.pl. Prokuratura sprawdza czy można postawić sprawcom zarzuty zniszczenia mienia o szczególnym znaczeniu dla kultury. Prawdopodobnie jednak obrazy miały wartość historyczną, a nie materialną.

Za pokrzywdzonego w sprawie uznał się Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą. Nowak w zawiadomieniu, które złożył w prokuraturze napisał, że obrażono jego uczucia religijne. Sama prokuratura wyraziła zdziwienie z powodu jego wniosku, bo toczy się już postępowanie w sprawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To na pewno byli wyznawcy gender!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.