Facebook Google+ Twitter

"Kameleony" - nowa książka poetycka Izabeli Moniki Bill

Monika Izabela Bill w swojej lirycznej twórczości stara się poznać tajemnicę powiązań duszy z ciałem, kobiety z mężczyzną, a nawet związków partnerskich tych samych płci.

 / Fot. okładka książkiCzy komuś się uda odkryć tą niewidoczną więź i czy po przeczytaniu tej szczególnej poezji rozwiąże zagadkę? Nie wiem. Przecież każdy z czytelników w sposób bardzo indywidualny dochodzi prawdy, interpretując wiersze w oparciu o doświadczenia, często wynikające z autopsji. Autorka w wierszach sugeruje nam kierunek, który pozwoli pewniej odkrywać nowe obszary sensu swojej intymnej symbiozy z innymi osobami i otoczeniem.

Ta poezja daje radość poruszania się po nowych psychologiczno-socjologicznych ścieżkach, którymi chadzają nieliczni uprzywilejowani, jak chociażby nauczyciel z uczennicą, profesor ze studentką, przełożony z podopieczną, czy nawet staruszek z dziewczynką. Mamy okazję docierać do więzi duchowych, które nie muszą być zaraz związkami fizycznymi. To więź ponad wyobrażalna, jak czytelnika z podmiotem lirycznym, którego w subtelny sposób podsyła nam autorka. "Kameleony" - druga książka poetycka - są tego wspaniałym przykładem, gdzie zmienność dusz to kalejdoskopowe nastroje uniesień miłosnych, erotycznych, egzystencjalnych i moralnych.

Ile jest odkrytych kart z życia Izabeli w tej poezji, trudno powiedzieć, tak czy inaczej jest Ona doskonałym i wnikliwym obserwatorem otaczającego ją świata, nie tylko intymnego. Jest też (tak czuje moje męskie ego) marzycielką gotową na spotkanie z wielką miłością, co zapewne może podobać się nie tylko czytelniczkom.

Uważam, że kwintesencją tej lirycznej poezji Izabeli Moniki Bill, jest nie tylko symbioza kobiety i mężczyzny, ale rodzaj bratania dusz. Niech też nikt nie spodziewa się odmiany jakiejś pornografii, ponieważ w książkach jej po prostu nie ma. Przeżywamy natomiast piękno Duszy Człowieka i Rajskiego Ogrodu, w którym każdy czytelnik, jeśli zechce, może poznać niezbadany wszechświat delikatnego jak jedwab wnętrza kobiety.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Anna Rycaj
  • Anna Rycaj
  • 28.09.2012 12:30

Książkę można kupić na stronie wydawnictwa Red.media lub na Allegro, polecam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.