Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21191 miejsce

KAMERUN: Wybudujmy przedszkole

Dwóch młodych wolontariuszy z Polski - Patryk Gaertner i Michał Piętosa chce w lutym 2017 roku polecieć do Kamerunu w Afryce i ustalić szczegóły dotyczące budowy przedszkola w Bafoussam.

Przedszkole w Bafoussam Kamerunie nie jest pierwszą inicjatywą realizowaną w ramach wolontariatu. W ciągu 5 lat w ramach projektu „Młodzi dla Kamerunu” udało się zbudować 2 szkoły w Kengang i w Ndzindong, toalety, a także wyremontować kilka placówek. Dzięki projektowi odbyły się operacji dzieci, zbiórki leków, obuwia i przyborów szkolnych. Wolontariusze wspierają także adopcję na odległość, wydają kalendarze i przygotowują kolorowanki misyjne.
Michał Piętosa jest koordynatorem krajowym projektu „Młodzi dla Kamerunu”, nauczycielem, przedsiębiorcą i założycielem wolontariatu. Patryk Gaertner to były uczeń Michała, a zarazem student Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein w Zielonej Górze. Ekipę projektu „Młodzi dla Kamerunu" stanowią świeccy i osoby duchowne. Inicjatywę wspierają m.in. Kabaret Hrabi, Kabaret Nowaki, The Chance, Sandy Hohlfeld, Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze oraz Lubuski Festiwal Wolontariatu.
Organizatorzy zbiórki na wyjazd obiecują rozliczenie z każdej złotówki, jaka będzie im przekazana. W razie wystąpienia wypadku losowego, który uniemożliwiłby wyjazd, wszystkie pieniądze zostaną przekazane polskim misjonarzom, a ci – dalej. Każdy wydatek zostanie udokumentowany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.