Facebook Google+ Twitter

Kamery będą śledzić każdy ruch antyterrorystów?

Po wtorkowej pomyłce w Katowicach, gdy antyterroryści wtargnęli do domu przypadkowych ludzi, Komenda Główna Policji zapowiedziała, że chce aby każda tego typu akcja, była rejestrowana za pomocą kamer.

 / Fot. Cezary p- GNU Licencji Wolnej Dokumentacji/ Creative CommonsRzecznik komendanta głównego Mariusz Sokołowski, podkreślił że niektóre pododdziały antyterrorystyczne są wyposażone w kaski, które mają doczepioną kamerę.

Sokołowski poinformował, że trwają już prace związane ze sprawą wyposażenia pozostałych antyterrorystów w sprzęt, który pozwoli zarejestrować każdy ruch funkcjonariuszy policji podczas akcji, tak by później nie było żadnych wątpliwości co do jej przebiegu - podaje tvn24.

Powodem dla, którego Komenda Główna Policji wprowadzi rejestrację akcji antyterrorystycznych, jest wtorkowa wpadka funkcjonariuszy w Katowicach.

Antyterroryści wtargnęli do mieszkania postronnych ludzi oraz użyli wobec nich przemocy. Według policji, w środku miał znajdować się groźny oraz uzbrojony mężczyzna. Zamiast niego antyterroryści spotkali dwóch mieszkających tam lokatorów (kobietę i mężczyznę), którzy nie mieli nic wspólnego z poszukiwanym mężczyzną. Mimo tego policja użyła siły wobec mieszkających tam ludzi.
Jak się później okazało, przestępca ukrywał się w tym samym budynku lecz w innym mieszkaniu.

Sokołowski poinformował, że nie zawsze w 100 proc. można dokładnie ustalić miejsce w którym ukrywa się przestępca. Podkreślił również, że takie pomyłki zdarzają się bardzo rzadko i że jest mu przykro z takiego przebiegu wydarzeń

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Cyber Killer
  • Cyber Killer
  • 22.03.2012 06:00

Nie wierzę że to była pomyłka - z innych serwisów znane są informacje że po obezwładnieniu lokatorów policja znęcała się nad nimi fizycznie. Nawet gdyby to były osoby poszukiwane to kiedy nie stawiają oporu to zakłada się kajdanki i wyprowadza z budynku itd, a nie katuje na miejscu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.