Facebook Google+ Twitter

Kamień Pomorski: Odnaleziono wszystkie poszukiwane osoby

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-14 09:19

Odnaleziono wszystkie osoby, poszukiwane od wczoraj po pożarze hotelu socjalnego w Kamieniu Pomorskim. Poinformował o tym wojewoda zachodniopomorski Marcin Zydorowicz, który zastrzegł jednak, że są to jeszcze nieoficjalne, niepotwierdzone informacje.

W pożarze hotelu zginęło 21 osób. Kilka osób przebywa w szpitalach. Wojewoda powiedział, że dziś rozpocznie się wypłata zasiłków rodzinnych dla rodzin poszkodowanych. Jak podkreślił, będą one wypłacane z budżetu Urzędu Gminy i Urzędu Wojewódzkiego. Marcin Zydorowicz dodał, że wszystkie poszkodowane osoby mają dach nad głową, środki czystości, bieliznę, kosmetyki i odzież.

Wojewoda dodał, że niebawem rozpoczną się prace związane z wyborem lokalizacji i budowy nowych mieszkań dla poszkodowanych. Koszt inwestycji to około 3,5-4 milionów złotych.

Dary rzeczowe dla pogorzelców można przekazywać do siedziby PCK w Szczecinie lub do Caritas. Pieniądze na pomoc można wpłacać na konto, którego numer jest podany na stronie internetowej gminy Kamień Pomorski. Wojewoda podziękował wszystkim, którzy już udzielili pomocy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.