Facebook Google+ Twitter

Kamień Pomorski: Odnaleziono wszystkie poszukiwane osoby

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-14 09:19

Odnaleziono wszystkie osoby, poszukiwane od wczoraj po pożarze hotelu socjalnego w Kamieniu Pomorskim. Poinformował o tym wojewoda zachodniopomorski Marcin Zydorowicz, który zastrzegł jednak, że są to jeszcze nieoficjalne, niepotwierdzone informacje.

W pożarze hotelu zginęło 21 osób. Kilka osób przebywa w szpitalach. Wojewoda powiedział, że dziś rozpocznie się wypłata zasiłków rodzinnych dla rodzin poszkodowanych. Jak podkreślił, będą one wypłacane z budżetu Urzędu Gminy i Urzędu Wojewódzkiego. Marcin Zydorowicz dodał, że wszystkie poszkodowane osoby mają dach nad głową, środki czystości, bieliznę, kosmetyki i odzież.

Wojewoda dodał, że niebawem rozpoczną się prace związane z wyborem lokalizacji i budowy nowych mieszkań dla poszkodowanych. Koszt inwestycji to około 3,5-4 milionów złotych.

Dary rzeczowe dla pogorzelców można przekazywać do siedziby PCK w Szczecinie lub do Caritas. Pieniądze na pomoc można wpłacać na konto, którego numer jest podany na stronie internetowej gminy Kamień Pomorski. Wojewoda podziękował wszystkim, którzy już udzielili pomocy.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.