Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24135 miejsce

Kamień Pomorski: pijany kierowca zabił 6 osób. Był już notowany

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2014-01-01 15:58

Około godz. 14. miał miejsce tragiczny wypadek w Kamieniu Pomorskim. Rozpędzony samochód marki BMW uderzył w grupę 8 ludzi idących chodnikiem. Zginęło 6 osób. Wśród ofiar jest dziecko.

Publikacja za zgodą serwisu kamienskie.info / Fot. kamienskie.infoWypadek miał miejsce w pobliżu przejazdu kolejowego przy ul. Szczecińskiej w Kamieniu Pomorskim (woj. zachodniopomorskie). Pięć osób poniosło śmierć na miejscu, były to osoby dorosłe. W szpitalu w Kamieniu Pomorskim zmarło jedno z trojga rannych dzieci. W wypadku zginął funkcjonariusz policji oraz jego żona i dziecko.

Kierowca BMW był pod wpływem alkoholu. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany przez policję. Na razie nie może zostać przesłuchany, musi najpierw wytrzeźwieć. W samochodzie jechała również młoda kobieta. Z ustaleń policji wynika, że była trzeźwa.

>>> W Kamieniu Pomorskim zginął policjant. MSW: bliscy pod opieką

- Auto jechało z bardzo dużą prędkością - potwierdza rzeczniczka policji. Prawdopodobnie samochód wpadł w poślizg na łuku drogi i wjechał w grupę ludzi idących chodnikiem.

Paweł Ukraiński z portalu kamienskie.info ustalił, że ofiarami wypadku były 2 rodziny z dziećmi. Wszyscy byli mieszkańcami Kamienia Pomorskiego. - Jest to specyficzny odcinek o długości kilkuset metrów. Był tam już kiedyś wypadek śmiertelny, zostały zamontowane progi zwalniające. Kierowca musiał zwolnić, aby przejechać przez ten próg - dodał.

>>> Pijany biskup rozbił się na latarni. Miał ponad 2,5 promila

Kierowca BMW ma 26 lat i jest mieszkańcem Kamienia Pomorskiego. Jak ustaliła TVN24 mężczyzna 7 lat temu był już notowany za jazdę pod wpływem alkoholu.

- Dzieci poszkodowane w wypadku przebywają w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie. Są w wieku 8-10 lat. Jedno było transportowane ambulansem, drugie śmigłowcem ze względu na ciężki stan - mówłai na antenie TVN24 Elżbieta Sochanowska, rzeczniczka pogotowia w Kamieniu Pomorskim. - Kierowca został zatrzymany przez policję, pogotowie nie udzielało mu pomocy - dodała.

Joanna Woźnicka ze szpitala w Szczecinie informowała, że jedno dziecko przebywa w stanie krytycznym na oddziale intensywnej terapii. Drugie dziecko nadal pozostaje w stanie ciężkim. - Do nas trafiło dwoje dzieci. Trzecie dziecko było resuscytowane w szpitalu w Kamieniu Pomorskim - mówiła Woźnicka.

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz przyjechał do szpitala w Szczecinie, w którym przebywają ranne dzieci. Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz zapowiedział, że rodzina policjanta zostanie otoczona szczególną opieką.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

@Andrzej Chorążewicz, już się "karze" więzieniem za prowadzenie po pijaku - jazda pod wpływem alkoholu jest kwalifikowana jako wykroczenie lub przestępstwo i w zależności od tego może skutkować karą więzienia (art. 178a k.k.). Pytanie tylko, do których więzień chcesz ich wsadzać, jak obecne są przepełnione, a kilkadziesiąt tysięcy osób czeka!! na swoją kolej, aby odsiedzieć wyrok.
Zamiast pakować pijanych kierowców za kratki, warto im dać do łapy łopaty i niech się jakoś przysłużą społecznie, a nie doją ponad 2000 miesięcznie z podatków, bo tyle średnio kosztuje utrzymanie więźnia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgroza! Hekatomba.

"Już otwarte" głosi radosny napis na wystawie kolejnego sklepu z alkoholem, który otwarto u nas przed świętami, w samym centrum miasta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widziałam ten dramat .
Zawsze 1 stycznia wybieramy się na noworoczną wycieczkę nad morze . Zawsze jeździliśmy inną trasą .
W tym roku powiedziałam choć pojedziemy przez Kamień.
O szczegółach trudno pisać . Wróciliśmy do domu .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Młody mężczyzna miał pecha... Tysiącom innych się jakoś udaje. Ciekawe jak oni to robią?

A teraz poważnie. Ręce opadają... i nasuwa mi się pytanie: czy człowiek jest jeszcze "sapiens" czy już nie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Memento mori! Ogromna szkoda, że ludzie musieli (?) zginąć w tak głupi i skandaliczny sposób. Skandaliczny, bo już dobrych kilka lat temu była szansa na powściągnięcie plagi pijanych kierowców, ale to ... oraz tamto... tudzież, aby wykazać się... nie tym, co trzeba.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Głębokie wyrazy współczucia dla rodzin ofiar i szybkiego powrotu do zdrowia dla rannych, a ofiarom zmarłym wieczny odpoczynek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.