Facebook Google+ Twitter

Kamień węgielny na stadionie miejskim w Białymstoku wmurowany

W piątek punktualnie o godzinie 12 odbyła się na stadionie miejskim w Białymstoku uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. W uroczystości tej wziął udział m.in Tadeusz Truskolaski prezydent Białegostoku.

 / Fot. Łukasz RoszkowskiUroczystość poprowadził znany dziennikarz sportowy Mateusz Borek, który powiedział, że Białystok jest dla niego miejscem szczególnym - Powiem, że jeżdżąc po Polsce jest to dla mnie miejsce szczególne ponieważ tutaj niezależnie od sympatii politycznych, wykonywanego zawodu miłość do Jagiellonii oraz do piłki nożnej na tym terenie jest niesamowita. Wierzę, że stadion, który powstanie tutaj w 2012 będzie obiektem na miarę tej drużyny. Wszyscy czekacie na Ligę Mistrzów oraz europejskie puchary i wierzę, że ten sen się ziści - przywitał zgromadzonych na tej wyjątkowej uroczystości Mateusz Borek.

Stadion miejski w Białymstoku realizowany będzie w dwóch etapach, po to aby zespół lidera ekstraklasy Jagiellonii Białystok mógł bez przeszkód rozgrywać swoje spotkania. Pierwszy etap budowy zakończy się w październiku 2011 roku. Wtedy to na stadionie będzie mogło zasiąść jedenaście tysięcy widzów. Powstaną również wówczas szatnie dla zawodników oraz zaplecze socjalne. Zakończenie drugiego etapu ma nastąpić w czerwcu 2012 roku. Wtedy na nowo wybudowanym obiekcie będzie mogło zasiąść ponad 22 tysiące widzów. - jest to dobry moment, aby pokazać Polsce oraz kibicom, że przygotowujemy bardzo dobre warunki do tego, abyśmy mogli oglądać mecze na najwyższym poziomie z drużynami europejskimi – powiedział podczas swojego wystąpienia prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Po wystąpieniach nastąpiło podpisanie aktów erekcyjnych, którego oprócz przedstawicieli miasta, województwa dokonał syn Tomasza Frankowskiego Fabian Frankowski. Następnie dokument ten został zwinięty i umieszczono go w specjalnej tubie by wreszcie umieścić go w przezroczystej skrzyni razem z innymi pamiątkami. Następnie prezydent Tadeusz Truskolaski. Marszałek województwa Maciej Żywno oraz m.in Tomasz Frankowski dokonali wmurowania wieka, kamienia węgielnego. Chwilę później zostało one przetransportowane za pomocą dźwigu w miejsce, specjalnie przygotowane, gdzie zostało umieszczone na stałe.

Na zakończenie uroczystości wszyscy zaproszeni goście zostali obdarowani przez prezydenta Tadeusza Truskolaskiego pamiątkowymi kielniami. Można by rzec Niech się mury pną do góry.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Łukasz Roszkowski
  • Łukasz Roszkowski
  • 16.10.2010 15:03

Uważam, że ta cała uroczystość to element kampanii wyborczej

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.10.2010 09:54

Nareszcie:)!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.