Facebook Google+ Twitter

Kamienice przy Próżnej wreszcie będą wyremontowane

Zabytkowe kamienice przy ulicy Próżnej mają wreszcie szansę na zmianę oblicza. Po wielu miesiącach rusza remont zrujnowanych domów, które zmienią się w luksusowe biurowce z pomieszczeniami handlowymi i gastronomicznymi.

 / Fot. Lidia RaśNadzieja na remont ruder przy ulicy Próżnej pojawiła się już w latach 90., gdy niszczejące kamienice kupił amerykański milioner Roland S. Lauder. Miał je przekształcić wg przedwojennych wzorców na enklawę starej Warszawy, ale zmienił plany i sprzedał kamienice austriackiej firmie Warimpex AG. Nowy właściciel, jak informuje zyciewarszawy.pl, za 2 tygodnie zaczyna prace, w efekcie których dwie kamienice zamienią się w biurowiec z przestrzenią handlową i gastronomiczną.

Kamienicom, dzięki zachowanym fotografiom, zostaną przywrócone przedwojenne elewacje. Kamienicę pod "7" pokryje mansardowy dach, pod którym pojawią się dwie nowe kondygnacje.
W kamienicy przy Próżnej nr 9, w której mieszkał przed wojna Zalman Nożyk, fundator pobliskiej synagogi, pojawi się dodatkowa jedna kondygnacja, niewidoczna z Próżnej i placu Grzybowskiego. Na tyłach kamienic zostaną dobudowane nowe elementy oraz powstanie podziemny parking dla 33 samochodów.

Wnętrza obu kamienic zachowają historyczny układ, a zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków, w części pomieszczeń odtworzony będzie wystrój malarski i sztukatorski. Zachowane zostaną też bramu w kształcie litery U.

Mniej szczęścia mają na razie kamienice pod numerem 14 i 12. Ich właścicielem jest miasto, które nie ma ok. 20 mln na ich remont.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Czyli coś się zmieni link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najwyższy czas by zrobiono porządek na tej ulicy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.