Facebook Google+ Twitter

Kamienice przy Próżnej wreszcie będą wyremontowane

Zabytkowe kamienice przy ulicy Próżnej mają wreszcie szansę na zmianę oblicza. Po wielu miesiącach rusza remont zrujnowanych domów, które zmienią się w luksusowe biurowce z pomieszczeniami handlowymi i gastronomicznymi.

 / Fot. Lidia RaśNadzieja na remont ruder przy ulicy Próżnej pojawiła się już w latach 90., gdy niszczejące kamienice kupił amerykański milioner Roland S. Lauder. Miał je przekształcić wg przedwojennych wzorców na enklawę starej Warszawy, ale zmienił plany i sprzedał kamienice austriackiej firmie Warimpex AG. Nowy właściciel, jak informuje zyciewarszawy.pl, za 2 tygodnie zaczyna prace, w efekcie których dwie kamienice zamienią się w biurowiec z przestrzenią handlową i gastronomiczną.

Kamienicom, dzięki zachowanym fotografiom, zostaną przywrócone przedwojenne elewacje. Kamienicę pod "7" pokryje mansardowy dach, pod którym pojawią się dwie nowe kondygnacje.
W kamienicy przy Próżnej nr 9, w której mieszkał przed wojna Zalman Nożyk, fundator pobliskiej synagogi, pojawi się dodatkowa jedna kondygnacja, niewidoczna z Próżnej i placu Grzybowskiego. Na tyłach kamienic zostaną dobudowane nowe elementy oraz powstanie podziemny parking dla 33 samochodów.

Wnętrza obu kamienic zachowają historyczny układ, a zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków, w części pomieszczeń odtworzony będzie wystrój malarski i sztukatorski. Zachowane zostaną też bramu w kształcie litery U.

Mniej szczęścia mają na razie kamienice pod numerem 14 i 12. Ich właścicielem jest miasto, które nie ma ok. 20 mln na ich remont.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Czyli coś się zmieni link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najwyższy czas by zrobiono porządek na tej ulicy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.