Facebook Google+ Twitter

"Kamienie na szaniec" hitem w kinach. Przyciągają tłumy

Pomimo medialnego szumu (a może dzięki niemu), "Kamienie na szaniec" Roberta Glińskiego cieszą się olbrzymią popularnością. W pierwszy weekend film obejrzało 107 tys. widzów.

 / Fot. Materiały prasowe250 tys. widzów w kilka dni - ten znakomity wynik dotyczy nowego filmu Roberta Glińskiego, pt. "Kamienie na szaniec". Już w premierowy weekend do kin wybrało się 107 tys. osób i to pomimo całej kampanii medialnej przeciwko temu filmowi.

Przeciwko "Kamieniom na szaniec" głośno protestowali harcerze, określając ten film jako antypolski i przedstawiający w złym świetle członków Szarych Szeregów. Co ciekawe, najgłośniej protestowali Ci, którzy filmu w ogóle nie widzieli i którzy zapomnieli, że książka Aleksandra Kamińskiego nie jest dokumentem, tylko fikcją literacką. Przeciwnicy filmu twierdzili też, że nie jest zgodny z książką, podczas gdy on z założenia nie miał być adaptacją.

Można się tylko cieszyć, że w ostatnich miesiąca polskie filmy cieszą się tak dużą popularnością (poza "Kamieniami na szaniec" olbrzymi sukces odniósł "Jack Strong"). W rolach głównych u Glińskiego można zobaczyć nowe twarze w polskim kinie: Tomasza Ziętka, Kamila Szeptyckiego, Sandrę Staniszewską i Magdalenę Koleśnik.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.