Facebook Google+ Twitter

Kamieniec Ząbkowicki. "Czerwone Diabły" walczyły o puchar Rady Gminy

Stara miłość nie rdzewieje i nic nie jest w stanie jej zabić. Jeśli do tego jest to miłość do piłki nożnej to nic się nie liczy ni wiek ni zdrowy rozsądek.

Zwycięskie "Czerwone Diabły" / Fot. Krzysztof WolińskiJedną z wielu imprez kamienieckiej majówki był mecz piłki nożnej oldbojów o puchar przewodniczącego Rady Gminy w Kamieńcu Ząbkowickim.

Mimo ogromnego upału, niesprzyjającego zmaganiom nie najmłodszych przecież zapaleńców gry, na boisku na tzw. Dołach stawiły się dwie drużyny: LZS Kolejarz Cargo 03 oraz „Czerwone Diabły”. „Diabły” nazwę swoją wywodzą nie tylko z podobieństwa do jednej z drużyn z Manchesteru, ale głównie z racji występowania tradycyjnie w czerwonych koszulkach. Po krótkiej rozgrzewce i ustaleniu czasu gry (pamiętając o bardzo upalnej pogodzie) wspólnie zdecydowano, że zawodnicy sami będą sędziować. I nie pozostało już nic innego jak tylko rozpoczęcie gry.

Warto zauważyć, że mimo wielkiego zaangażowania mecz przebiegał w sportowej atmosferze i zgodnie z zasadami fair play. Przez całe spotkanie trwała nieustająca walka o zdobycie gola. W pierwszej połowie udało się zdobyć jednego. Druga część spotkania była bardziej owocna i mecz zakończył się, po bardzo emocjonującej walce, zwycięstwem „Czerwonych Diabłów” 6-4 (1-0). Niestety nie ma dokumentacji fotograficznej ze zdobycia choćby jednego gola ponieważ wszyscy uczestnicy meczu zajęci byli rywalizacją sportową.

Puchar przewodniczącego RG otrzymał kapitan „Diabłów” Stanisław Blacha, najbardziej doświadczony zawodnik wśród wszystkich piłkarzy obu drużyn. Zwycięska ekipa wystąpiła w następującym składzie: J. Boczula,
M. Hajduś, H. Jurasz, B. Okoń, M. Stelmach, B. Smusz, A. Szymczak,
St. Twardowski, J. Walczak, K. Woliński. Należy jeszcze tylko dodać, że średnia wieku "Diabłów" to trochę po 50 bo... Wszak życie zaczyna się po 50.

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.