Facebook Google+ Twitter

Kamil Durczok idzie na wojnę

W "Faktach" TVN, sztandarowym programie informacyjnym stacji Piotra Waltera szykuje się prawdziwa rewolucja. Metamorfoza ma przyczynić się do zwiększenia oglądalności, a tym samym zwycięstwa nad "Wiadomościami" telewizji publicznej.

 / Fot. TVNKluczowa zmiana to coś czego widzowie w Polsce jeszcze nie widzieli - w ostatni weekend września, zamiast jednej osoby prowadzącej serwis, w studiu pojawią się dwie. Jak donosi "Dziennik" - zmiana na razie dotyczy tylko wydań sobotnich i niedzielnych.

Pierwszymi prowadzącymi "Fakty" w nowej formule mają być: Anita Werner i Grzegorz Kajdanowicz. Nazwiska drugiej pary są na razie trzymane w tajemnicy. Zdaniem gazety, telewidzowie poznają je w kolejny, już październikowy weekend. Od poniedziałku do piątku serwis będą prowadzić, tak jak dotychczas: Justyna Pochanke i Kamil Durczok.

Jesienna ofensywa TVN to rękawica rzucona konkurencji przez Kamila Durczoka, redaktora naczelnego i szefa "Faktów". Prezenter, który wcześniej przez 12 lat był związany z TVP teraz zbroi się do walki. Chce doprowadzić do zmiany na miejscu lidera wśród głównych serwisów informacyjnych. Najważniejsi konkurenci to "Wiadomości" oraz "Wydarzenia" Polsatu.

Durczok zapowiada, że od końca września zmieni się charakter "Faktów". - Weekendowe wydania będą bliżej ludzi, ich pasji, problemów, a także ciekawych informacji ze świata. To będą informacje dla tych, którzy są zmęczeni polityką. Chciałbym, żeby serwisy sobotnio-niedzielne miały zdecydowanie lżejszy charakter, trochę więcej luzu - tłumaczy "Dziennikowi" Kamil Durczok.

Zmiany nie ominą również sposobu realizacji programu, a także oprawy graficznej. Niewykluczone, że już w styczniu sztandarowy serwis informacyjny TVN zadebiutuje w nowych barwach. Rewolucja w "Faktach" to ważny sygnał dla konkurencji i kolejny etap w walce o widza z "Wiadomościami". – Myślę, że z końcem przyszłego roku przynajmniej zrównamy się ze sztandarowym serwisem telewizji publicznej – twierdzi szef "Faktów". Jak na razie, według Dziennika.pl oba programy dzieli około 880 tys. widzów (dane AGB Nielsen Media Research za okres od stycznia do września 2007 r.).

Optymistyczne plany Kamila Durczoka już wkrótce może zburzyć konkurencja. Do poważnych zmian szykuje się bowiem redakcja "Wydarzeń", a także "Wiadomości". Nie bez znaczenia dla "Faktów" może okazać się również nowy serwis informacyjny TV Puls, który najprawdopodobniej wystartuje 28 października o 19.30.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Drugą parą ma być Patrycja Redo i Piotr Marciniak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.