Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10803 miejsce

Kamil Durczok rozmawiał o dziennikarstwie ze studentami WSUS

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-04-23 22:39

Kamil Durczok, redaktor naczelny Faktów TVN, spotkał się w Katowicach ze studentami dziennikarstwa poznańskiej Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych. Padały pytania o pracę, emocje, również o dziennikarstwo obywatelskie.

Dnia 23 kwietnia 2010 r. Kamil Durczok, redaktor naczelny Faktów TVN, spotkał się w Katowicach ze studentami dziennikarstwa poznańskiej Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych. O popularności dziennikarza oraz zainteresowaniu studentów świadczył sam fakt, że na pół godziny przed spotkaniem w auli nie dało się już znaleźć ani jednego wolnego miejsca. Mimo korków i trudności komunikacyjnych w centrum miasta, gość główny spotkania pojawił się, ku zadowoleniu wszystkich, na czas.

Po kilku słowach wstępu ze strony Pani Dziekan dr. Katarzyny Forst oraz krótkim przywitaniu wszystkich obecnych przez samego pana Durczoka, studenci oraz prowadzący spotkanie, mieli okazję do zadania pytań związanych z pracą dziennikarza; etyką oraz rozterkami zawodowymi w tej pracy; wpływem emocji na pracę w sytuacji relacji na żywo, przy podejmowaniu tematów szczególnie trudnych podobnych do relacji z katastrofy w Smoleńsku.

 / Fot. M.Wojtaszczyk Redaktor Durczok zwracał uwagę na to, że zdarzenia niespodziewane lub pojawiające się po raz pierwszy w danym kontekście wywołują często o wiele więcej emocji, niż te, na które możemy się przygotować lub z którymi mamy do czynienia wielokrotnie w późniejszym czasie. Śmierć papieża Jana Pawła II zarówno jak katastrofa w Smoleńsku, były dla nas wielkim ciosem, ale dystans emocjonalny do tematu w relacji na żywo w tym pierwszym przypadku, był dla wielu dziennikarzy łatwiejszy do zbudowania.

Dlaczego? Życie każdego z nas kiedyś się kończy i przychodzi wiek, kiedy zaczynamy spodziewać się takiej ewentualności. Katastrofa w Smoleńsku była natomiast ciosem, zdarzeniem, którego nikt w żaden sposób nie spodziewał się. Odeszło wielu znakomitych ludzi, z którymi niektórzy dziennikarze mieli okazję współpracować, niektórzy z tragicznie zmarłych byli znajomymi, bliskimi znajomymi, mentorami dla nich. W takiej sytuacji występując na żywo trzeba umieć zachować równowagę między zimnym profesjonalizmem i emocjami, mówił Kamil Durczok.

Nie zawsze jest to łatwe, jak wspominał. Opowiadał, że czasem jest kilka chwil przed „wejściem na żywo” na ułożenie sobie w głowie co i jak powiedzieć, człowiek jest pełen pewności siebie i spokoju, po czym zaczyna się transmisja i z każdym zdaniem czuje jak opada z sił a emocje, z którymi trzeba ciężko walczyć, zaczynają wdzierać się na pierwszy plan.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dziękuję, poprawione.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Dziekan - dr Katarzyna FORST, nie Frost

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja bym chciała zobaczyć Durczoka jako telemarketera ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czekamy w Krakowie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.