Facebook Google+ Twitter

Kamil i Paulina Cyganowscy będą żyć

Rodzeństwo cierpiące na ataksję rdzeniowo-móżdżkową-powróciło z dalekich Chin. Parę dni temu, zadzwoniła do mnie mama Pauliny i Kamila z radosną wiadomością. Przeszczepienie komórek macierzystych przeszli bez problemów.

Paulinka i Kamil / Fot. Z albumu rodzinnego Pauliny i Kamila CyganowskichPani Bogumiła, jak Państwo pamiętają wiele miesięcy temu zadzwoniła do mnie z prośbą o pomoc, dla swoich chorych dzieci. Udało się zebrać astronomiczną dla nich sumę 150 tys., która z czasem wzrosła do ok. 200 tys.

Zebrali i są uratowani dzięki zaangażowaniu wielu, wielu ludzi. W tej sprawie jest setki anonimowych osób, których imion z pewnością nigdy nie poznamy.

"Już wróciliśmy-mówi mama.- Kamil z Pauliną zostali zakwalifikowani do 6 przeszczepów-
po czym widzimy dużą poprawę. Drżenie rąk ustąpiło, mowa jest bardziej wyrażna, a chód u Pauliny jest bardziej stabilny. Kamil również porusza się sprawniej i nadal czekamy na dalszą poprawę, od 3-6 miesięcy, a nawet do roku może ona nastąpić. Dzieci już w Polsce czeka długa, żmudna i bardzo intensywna rehabilitacja i akupunktura. Zalecono następne przeszczepy komórek macierzystych za pół roku do roku czasu. Wtedy ten stan ulegnie znacznej poprawie.
"
Kamil nie ma już problemów z pisaniem na klawiaturze swojego komputera. Paulina dzięki przeszczepieniu, także odczuwa ulgę w chorobie.

Być może zajdzie konieczność na kolejny wyjazd do Chin. Z tego, co mówi matka dzieci - na pewno przeszczep trzeba powtórzyć.

Kamil i Paulina z rodziną są częstymi gośćmi programów telewizyjnych, reportaży. Aż trudno uwierzyć, że wszystko zaczęło się na naszym portalu.

W akcję pomocową włączył się jako pierwszy poza granicami Polski- szkocki portal" Polskott".

W imieniu rodziny Pauliny i Kamila Cyganowskich dziękuję za pomoc.

Bez Państwa pomocy, nie byłoby sukcesu-jakim jest" nowe życie"- rodzeństwa z Twardogóry
. Reportaż z mojego kanału na YouTube:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.