Facebook Google+ Twitter

Kamil Stoch już po treningach. W weekend będzie walczył o Kryształową Kulę

Ostatnie trzy konkursy w tym sezonie odbędą się w weekend 21-23 marca. Na czwartek zaplanowano oficjalny trening i kwalifikacje do piątkowego konkursu. Kamil Stoch ma szansę wywalczyć pierwszą w swojej karierze Kryształową Kulę.

 / Fot. Żiga, domena publicznaW czwartek w oficjalnym treningu przed ostatnimi konkursami w Planicy uczestniczyło 77 zawodników - poinformowało polskieradio.pl. Treningowy skok naszego faworyta do Kryształowej Kuli nie był najlepszy i Polak był dopiero 40.

Stoch przed szansą na Kryształową Kulę.W weekend 21-23 marca odbędą się dwa konkursy indywidualne i jeden drużynowy, które zakończą sezon. Tegoroczne zawody będą rozegrane na obiekcie normalnym, a nie na mamucie, ze względu na trwającą modernizację.

Po zawodach w Oslo Kamil Stoch ma 168 pkt przewagi nad Peterem Prevcem, a także 197 pkt nad Severinem Freundem. Polskiemu skoczkowi wystarczy, że w piątkowych zawodach zajmie minimum siódmą lokatę, by zdobyć Kryształową Kulę.

"Stałem się łajzą, wiem o tym"Tegoroczne zawody okazały się wielkim sukcesem dla Stocha. Pecha miał natomiast Piotr Żyła. W ubiegłym roku wygrał konkurs Pucharu Świata w Oslo, wszedł na podium w Planicy, dziś mówi o sobie: "Stałem się łajzą, wiem o tym". "Mogłem lepiej skakać, ale nie wyszło, trudno. To dla mnie kolejna lekcja, dosyć trudna, ale przede mną dużo startów. Zawsze byłem skoczkiem, jestem i będę" - cytuje jego wypowiedź eurosport.onet.pl.

Żyła podczas igrzysk w Soczi był skoczkiem rezerwowym, podobna sytuacja miała miejsce w Harrachovie. W ten weekend skoczek wybiera się na ostatnie zawody w sezonie. "Wierzę jednak w lepszy czas, bo przecież kiedyś te dobre chwile znowu przyjdą. Bo gdyby stracić wiarę to jaki sens trenować?"


PROGRAM ZAWODÓW W PLANICY:
20 marca (czwartek):
9.00 - oficjalny trening
11.00 - kwalifikacje
21 marca (piątek):
14.15 - seria próbna
15.15 - 1. seria konkursu indywidualnego
22 marca (sobota):
10.30 - seria próbna
11.00 - konkurs drużynowy
23 marca (niedziela):
9.00 - kwalifikacje
10.30 - 1. seria konkursu indywidualnego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.