32729 miejsce

Kamil Stoch liderem Pucharu Świata po triumfie w Wiśle

Kamil Stoch nie miał sobie równych podczas pucharowych zawodów w Wiśle. Polak o ponad 16 punktów wyprzedził drugiego Stefana Krafta. W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch biało-czerwonych.

/ Fot. Tadeusz MieczyńskiKamil Stoch w pierwszej serii konkursu Pucharu Świata w Wiśle skoczył 133 metry. W drugiej rundzie pogorszyły się warunki, i Polak po skoku na odległość 124 metry mógł wetować zwycięstwo na polskiej ziemi. Drugie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft, który do Stocha stracił ponad 16 punktów. Natomiast na trzecim stopniu podium stanął reprezentant Niemiec - Andreas Wellinger.

Bardzo dobrze spisali się także pozostali biało-czerwoni, szczególnie Piotr Żyła i Maciej Kot - zajęli kolejno 7. i 9. miejsce. Natomiast na 19. lokacie został sklasyfikowany Jan Ziobro, na 20. miejscu znalazł się Stefan Hula, 21. Dawid Kubacki. Do czołowej "30" nie zdołał się zakwalifikować jedynie Aleksander Zniszczoł.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu Kamil Stoch objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ.