Kamil Stoch mistrzem Polski w skokach narciarskich!

W poniedziałek 26 grudnia br. odbyły się indywidualne Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. W Wiśle na skoczni "Malinka" imienia Adama Małysza, zawody wygrał Kamil Stoch, który pokonał Piotra Żyłę. Trzecie miejsce zajął Stefan Hula.

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia odbyły się indywidualne Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Skoczkowie rywalizowali na skoczni w Wiśle, której punkt konstrukcyjny wynosi 120 metrów. Jeszcze przed zawodami mówiło się o sporej rywalizacji pomiędzy Żyłą, a Stochem. Do tej dwójki miał dołączyć także młody, bo dopiero 17-letni, Aleksander Zniszczoł, który wystąpi w zbliżającym się 60-tym Turnieju Czterech Skoczni. Zawodnik zawdzięcza to wyróżnienie dobrym występom w Pucharze Kontynentalnym.

Czy Kamil Stoch utrzyma formę do Turnieju Czterech Skoczni? / Fot. PAP/Andrzej GrygielDo pierwszej serii przystąpiło czterdziestu zawodników, z których do drugiej części zawodów awansowała najlepsza "30". Po pierwszej serii najlepszy był Piotr Żyła, który skoczył 130 metrów. Drugie miejsce zajmował Kamil Stoch, który z niższej belki "uzyskał" tylko 123,5 metra. Trzecią lokatę zajmował Marcin Bachleda, który z wyższej belki osiągnąć 124,5 metra. Na 6. pozycji uplasował się Aleksander Zniszczoł, który wyraźnie nie poradził sobie z niezbyt dalekim rozbiegiem. Młody zawodnik uzyskał 117 metrów.

/ Fot. PAP/Andrzej GrygielSporo emocji dostarczyła kibicom także druga seria. Długo na skoczni fani nie oglądali długich skoków. Niska belka spowodowała, że młodzi skoczkowie nie mogli przeskoczyć setnego metra. Po skoku Jakuba Kota, magiczna linia stu metrów została przekroczona i od tego momentu oglądaliśmy już lepsze skoki. W drugiej części zawodów, dobry skok oddał Stefan Hula, który ostatecznie zajął trzecie miejsce. Srebrny medal przypadł Piotrkowi Żylę, który w drugiej serii skoczył 129 metrów, co nie pozwoliło utrzymać prowadzenia. Zawody w Wiśle wygrał faworyt, Kamil Stoch, który w drugiej serii zdeklasował rywali, skacząc na 136. metr, ustanawiając nowy rekord skoczni w Malince.

Złoto Kamila Stocha to doskonały prognostyk przed zbliżającym się Turniejem Czterech Skoczni, który rozpocznie się 30 grudnia br. w Oberstdorfie. Nasz kraj reprezentować będzie piątka zawodników. Znamy już nazwiska czterech skoczków, którzy zaprezentują się na czterech skoczniach. Obok Stocha, Żyły i Huli, w Niemczech i Austrii zobaczymy także młodego Zniszczoła. Ostatnie nazwisko poznamy po zawodach Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu.