Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1134 miejsce

Kamil Stoch podsumowuje zwycięski konkurs w Zakopanem

Kamil Stoch odniósł czwarte zwycięstwo w zawodach PŚ. Polak awansował z szóstej pozycji na pierwszą i podzielił się swoimi wrażeniami z zakopiańskiego konkursu.

 / Fot. Tadeusz MieczyńskiKarolina Snowarska: Kamilu, emocje były bardzo duże, przeżywałeś te skoki? Jak to wyglądało z Twojej perspektywy?

Kamil Stoch: Wczoraj na treningu miałem trochę problemów z odbiciem, musiałem na nowo porzuć tę skocznię. Pierwszy skok konkursowy nie był taki, jaki powinien być, przede wszystkim dosyć mocno go spóźniłem. Natomiast drugi już był na wysokim poziomie, także na pewno była duża radość.

Karolina Snowarska: Awansowałeś z szóstej na pierwszą pozycję. Chyba tak dużego skoku nigdy nie zanotowałeś.

Kamil Stoch: To jest największy plus dzisiejszego dnia. Bardzo się cieszę, że tak wyszło.
Karolina Snowarska: Miałeś przeczucie od razu po skoku, że to było to, czego oczekujesz, że ta próba może dać duży awans?

Kamil Stoch: Na pewno miałem świadomość, że skok był bardzo dobry. Zrobiłem to, co chciałem, i dlatego radość była ogromna. Próba z drugiej serii dała mi dużą satysfakcję, miło mi, że kibice także są zadowoleni. Natomiast nie myślałem o tym, czy awansuje na podium, tym bardziej nie zastanawiałem się nad zwycięstwem. Gdybym pozostał na 6. Miejscu to mimo wszystko byłbym zadowolony, ponieważ wiedziałem, że zrobiłem wszystko, co w mojej mocy.

Karolina Snowarska: Wiatr wiał dzisiaj w plecy, ale Łukasz Kruczek mówił, że to idealny warunki dla Ciebie. Zgodzisz się z tą tezą?

Kamil Stoch: To zależy, jeśli jestem w dobre dyspozycji, to warunki atmosferyczne nie są raczej dużą przeszkodą, do osiągania dobrych wyników. Natomiast, w przypadku trochę słabszej formy, to łatwiej się skacze, z wiatrem wiejącym z przodu. Cieszę się, że dzisiaj, pomimo, niesprzyjających warunków w drugiej serii udało mi się sprostać oczekiwaniom. Oddałem najlepszy skok, jaki mogłem w tym momencie.

Karolina Snowarska: Możesz ocenić ten skok, jako najlepszy w sezonie?

Kamil Stoch: Nie wiem, nie chcę analizować skoków pod tym kątem. Mam jednak nadzieję, że to jeszcze nie był najlepszy skok, liczę na dalszy rozwój i poprawę skoków.

Karolina Snowarska: Jakie masz kolejne plany? Będzie czas na odpoczynek?

Kamil Stoch: Tak, mam zamiar troszkę odpocząć. Takie konkursy jak dzisiaj są piękne, dają mnóstwo pozytywnej energii, jak widzi się tylko kibiców, ale też kosztują sporo sił.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.