Facebook Google+ Twitter

Kamil Stoch spełnił swoje marzenie [film]

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-02-10 21:52

W niedzielę Kamil Stoch został mistrzem olimpijskim w skokach narciarskich igrzysk w Soczi. To pierwszy złoty medal dla biało-czerwonych na XXII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Skoczek o tym medalu marzył od dziecka.

 / Fot. By Łukasz Pieczyrak (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsNa filmie zrealizowanym przez TVP w 1999 roku dwunastoletni chłopiec udziela prawdopodobnie pierwszego w życiu telewizyjnego wywiadu. To Kamil Stoch. Już wtedy pokładano w nim wielkie nadzieje.

W 1999 roku w Garmisch-Partenkirchen został mistrzem świata młodzików (podczas FIS Schüler Grand Prix). Ustanowił też rekordy skoczni w czeskim Frenštácie i niemieckim Klingenthal.

Tego samego roku występował jako przedskoczek podczas zawodów Pucharu Świata w kombinacji norweskiej na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi osiągając odległość 128 metrów. I mówił wówczas do kamery "Chciałbym wystartować na olimpiadzie i zdobyć złoty medal".Dzisiaj odebrał złoty medal z rąk członkini MKOl Ireny Szewińskiej. Jednak nie spocznie na laurach. Medal położy na półkę, a sam będzie walczył dalej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.